Альтанка з дерева своїми силами Будь-яка людина, у якого є будинок за містом, мріє про те, щоб місце його проживання мало особливий комфорт. Допомогти в цьому може, побудована своїми руками, дерев'яна альтанка.

Альтанка з дерева своїми силами

Перед початком її зведення, необхідно визначити всі його моменти. Зведення дерев'яної альтанка передбачає створення каркаса, від якого залежить вигляд і міцність майбутньої альтанки.

Якими бувають різновиди альтанок з дерева?

Альтанка з дерева своїми силами
В сьогоднішній час є кілька конструкцій альтанок з дерева - відкритого і закритого типу. Відкриті - поділяються на альтанки у вигляді грибків, альтанки, мають тент, а також перголи - арки з дерева, з'єднуються між собою.

Конструкція відкритої альтанки передбачає її використання лише влітку, тому, якщо ви хочете насолоджуватися альтанкою весь рік, слід вибрати закриту альтанку.

Крім цього, альтанки відрізняються своєю формою. Найбільш поширеними є альтанки круглою, шестикутної і квадратної форми. Остання з них, для більшого числа господарів, є найбільш вигідною, так як її спорудження не викликає особливих труднощів.

До особливої категорії альтанок слід зарахувати споруди з будинком, звані барбекю.

В її центрі проводиться піч - гриль, за допомогою якого можна виконати частування для своїх гостей. З - за того, що дерево являє небезпеку для пожежі, до спорудження такої альтанки необхідно поставитися дуже серйозно - дошки, з яких будується альтанка, слід просочити вогнезахисним складом.

Що необхідно враховувати при зведенні дерев'яної альтанки?

Для будівництва альтанки необхідний фундамент, який буде її основою. Перед тим, як починати його створення, необхідно упевнитися в тому, що місце під альтанку вибрано правильно, для чого варто обговорити це з усіма членами сім'ї, які часто стануть гостями у вашій альтанці. Якщо місце вибрано правильно, можна приступати до роботи.

Альтанка з дерева своїми силами
Альтанка з дерева своїми силами

По - перше під фундамент необхідно викопати яму. Вирив необхідний по площі рів, необхідно його по периметру оснастити арматурою. З цією метою можна застосувати стрижні з металу або металевий куточок. Армату фундаменту необхідно зварити між собою. На дно виритої канави слід укласти камінь або бита цегла.

Для засипки канави підійде і будівельне сміття. Після цього, фундамент необхідно залити сумішшю бетону і дати йому затвердіти. Зазвичай бетон твердне повністю протягом трьох днів. Коли бетон застиг, переходимо до наступного кроку - монтування каркасу альтанки.

Спорудження каркаса і даху альтанки з дерева

Починаючи монтаж каркаса, особливу вниматедьно потрібно поставитися до балок, розташованих у кутах каркаса, так як саме від них стане залежати міцність усієї будівлі. Необхідно встановити вертикально напрямні і скріпити поперечними дерев'яними брусками.

Альтанка з дерева своїми силами
Альтанка з дерева своїми силами

Після цього приступаємо до облаштування даху. Форму даху альтанки визначають лаги з дерева. Цей спосіб самий довговічний і затребуваний.

Облицювання дерев'яної альтанки

Коли зібраний каркас і налагоджена дах вашої альтанки, слід приступати до облицювання альтанки листами металу, а покриття даху металом застосовується тоді, коли не має значення ізоляція від шуму. В іншому випадку, для покриття даху слід застосовувати шифер або дошки з дерева.

Монтаж стін дерев'яної альтанки

Після монтажу каркаса і пристрою даху, починається монтаж стін дерев'яної альтанки. Для цього вживається вся своя фантазія - перегородки, що мають вікна, дерев'яні перила та інше. При використанні першого випадку у вас вийде літній будиночок, а у разі другого - традиційна альтанка. Стіни альтанки можна прикрасити накладками, художньою різьбою або декоративними віконницями.

Альтанка з дерева своїми силами
Альтанка з дерева своїми силами

Для прикраси альтанки можна застосовувати різні рослини, в тому числі і кучеряве, наприклад, виноград або хміль. Вони додадуть альтанці більше затишку і природності і при цьому не вимагають особливого догляду.