Як правильно замінити силіконовий герметик Досить часто бувають ситуації, коли силіконовий герметик вже не здатний справлятися зі своїми основними функціями. Причин цього може бути дуже багато, наприклад, повний знос старого шару, низькоякісна обробка та багато інших.

Тому більшість виробників рекомендує міняти силіконовий ущільнювач з метою профілактики.

Така процедура здійснюється в кілька послідовних етапів:

#10102; За допомогою звичайного ножа або шпателя повністю видаляється колишній шар герметика. Якщо це важко зробити, тоді потрібно застосувати особливу речовину для видалення силікону, яке називається «піна 840». Для цього невелику кількість засобу наноситься на герметик, після чого потрібно пару хвилин почекати. Якщо силікон нанесений тонким шаром, то він видаляється дуже легко, а якщо його багато, тоді слід додати ще піни. Це іноді необхідно зробити кілька разів поспіль, в результаті чого силікон просто розсипається.

#10103; Оголений шов протирається насухо, щоб повністю видалити всі залишки піни. В іншому випадку новий шар силікону погано ляже, що негативно позначиться на його стійкості.

#10104; Зазорообразующие поверхні обклеюються малярським скотчем, що дозволить виконати роботу максимально акуратно без видалення надлишків герметика.

#10105; На цьому етапі здійснюється безпосереднє нанесення силікону в підготовлений зазор. Склад повинен лягати максимально рівномірно, після чого потрібно тільки дочекатися, поки він не стане повністю сухим.

#10106; Після повного висихання герметика знімається малярний скотч, і роботу можна вважати виконаною.

Як правильно замінити силіконовий герметик
Як правильно замінити силіконовий герметик

За допомогою силіконового герметика дуже часто закладають зазори в отворах вікон, оскільки він не боїться ні ультрафіолетових променів, ні різких температурних перепадів. Варто відзначити, що силікон погано схоплюється з карбонатом і різними пластиками, тому при закладенні швів в подібного роду матеріалах потрібно використовувати проміжні склади.