Якими властивостями повинна володіти віконна фурнітура Віконна фурнітура обов'язково повинна бути якісною і функціональної – витримувати не менше 10000 циклів відкривання-закривання». Багато відомих фірм випускають механізми, розраховані на 60000 циклів!

Функціональність забезпечується за рахунок різних комбінацій деталей в єдине ціле – модуль. Основних модулів 3: верхні та нижні петлі і запірний механізм, він же забезпечує і повороти стулки. Крім цього, фурнітура повинна прикрашати вікно.

Сучасні механізми виготовляються з міцних металів, потім фарбують або хромуються або покриваються титаном, а після поліруються тонким шаром спеціального воску, забезпечує блиск і плавний хід деталей. Колірних рішень може бути кілька десятків! Виходячи з суворого підходу до зовнішнього вигляду і функціональним змістом, виробники віконної фурнітури пропонують безліч моделей. Визначившись з розміром і формою вікна, додаткові вимоги до нього (захист від злодіїв, розсувні рами для економії місця, додаткові режими відкриття) ви можете вибрати відповідні саме вам. Нижче наведена спрощена схема різновидів віконних механізмів.


Якими властивостями повинна володіти віконна фурнітура
Види фурнітури розрізняються:
• За способом відкриття: поворотне, поворотно-відкидна, зсувні, що складається.
• За типом віконного профілю: для вікон з ПВХ, дерева, алюмінію. Відрізняється тільки способами кріплення.
• За ступенем захисту від злому. Спеціальна протизломна фурнітура має один або кілька замків.
• Їх кількість може варіювати від 1 до 4: чим більше, тим вище клас безпеки вікна.
• По геометричній формі вікна: механізми для прямокутні, арочні, трапецієвидні вікон.
• За вагою стулки (від 50 до 150 кг). Для великих важких вікон сконструйовані спеціальні посилені петлі і додаткові механізми.

Якщо вам недостатньо стандартного набору функцій склопакета, з допомогою додаткової фурнітури ви можете розширити його можливості. Так, засувки і блокіратори перешкоджають розчиненню вікна від вітру або неправильного повороту ручки. Щоб стулки не випадали при перекладі режиму з відкидного в поворотний, можна використовувати спеціальні запобіжники.

Для великих і важких вікон придумано спеціальне пристосування – мікроліфт. Він дозволяє уникнути заклинювання і провисання вікна під власною вагою і подовжує термін служби петель.

Якщо в будинку є маленькі діти, спеціальні елементи фурнітури зроблять вікна безпечними для них. Блокатори і «дитячі замки» не дають відкрити або закрити вікно, фіксуючи його в одному положенні.

Щоб обрана фурнітура служила довго і без збоїв, довірити її установку краще майстру. Професіонал також дасть поради по догляду за віконними механізмами, для того, щоб остекленние балконів було найбільш довговічним.