Ще 5 порад власникам маленьких квартир Якщо говорити про дизайн маленькій квартирі, то можна помітити, що ця тема є невичерпною. Кожен хоче домогтися легкого оформлення, при цьому дотримуватися дотримання правил ергономіки і позбутися відчуття тісноти.

У цій статті ознайомимося з п'ятьма дизайнерськими трюками, завдяки яким будь-яка невелика кімната візуально розширена і навіть сама крихітна житло стане комфортним. Звичайно, найпростіший варіант – найняти обробника або дизайнера інтер'єру, що можна зробити завдяки дошці оголошень - https://zapp.ua/stroiteli/ але тут ми розглянемо способи, доступні кожному.

Ще 5 порад власникам маленьких квартир

Прибираємо кордону

Розмір кімнати визначається стінами, стелею і підлогою. І якщо такі межі чітко расчерчены, то відразу ж впадає в очі той факт, що приміщення маленьке. Однак, останнім часом ці межі успішно «стираються». Приміром, сучасними дизайнерами нерідко використовується наступний прийом: стіни обробляються світлими, однотонними відтінками. Але не всім відомо, що в такому випадку краще уникнути глянцевих поверхонь: кути тільки подчеркнутся із-за гри світла, тіней і відблисків. Найбільш оптимальний варіант – матові поверхні. Якщо є бажання, підлогу можна оформити в одному тоні зі стінами або ж зробити перехід кольору зі стіни на стелю.

Варто також відзначити, що єдність підлогового покриття також може стерти кордони в приміщенні. Якщо немає переходів, то простір залишається єдиним, не дроблячись на дрібні елементи.

Використання скляних перегородок і внутрішніх вікон

Європейські дизайнери давно взяли на замітку цей прийом, а ось у нас подібне оформлення можна зустріти не так часто. Більшість жителів помилково вважають, що такі елементи, виконані з скла – крихкі. Однак, перегородки з скла і внутрішні вікна набагато міцніше, ніж здаються з першого погляду. Вони мають велику перевагу при оформленні невеликих квартир, так як крізь них може проходити світло, завдяки чому зникає відчуття тісноти. Та й виглядає подібне рішення дуже привабливо і сучасно.

Система зберігання

Невеликі простору можуть бути «роздроблені» окремо стоять шафами, тумбами та іншої дрібної меблями. Інтер'єр може стати в рази «чистіше», просторіше і простіше, якщо використовувати вбудовані шафи. Щоб добитися максимального ефекту, фасад шафи може бути виконаний в одному тоні зі стіною. В цьому випадку меблі і зовсім здається непомітною. Та й якщо відштовхуватися від ергономіки простору – даний варіант вважається дуже ефективним.

Великі ставки

Декоруючи маленьку кімнату, слід запам'ятати, що для її прикраси не рекомендується використання великої кількості дрібних предметів і аксесуарів. Незважаючи на габаритність приміщення, краще всього вибрати великий декоративний предмет, наприклад, це може бути велике полотно або високий торшер. Навіть якщо їх буде мало в кімнаті, вони відвернуть увагу від тісноти.

Пару слів про шторах

При оформленні віконного прорізу в маленькій кімнаті, можна вибрати кілька рішень: у першому випадку вікно залишається «голим», у другому – вішається однотонна штора від стіни до стіни. Завдяки цьому прийому будь-яка кімната візуально збільшується в розмірах, особливо, якщо використовується легка тканина для штор і повторює колір стін.