Призначення ролетів. Здавна для зовнішньої захисту вікон люди застосовували додаткові пристосування – віконниці, що дозволяють створити більш щільний захист від світла і сторонніх поглядів, ніж штори.

До того ж, віконниці виконували функцію захисту від зовнішніх механічних пошкоджень. З часом віконниці відійшли на задній план, і їх місце зайняли ролетні системи, що виконують схожі експлуатаційні завдання, але функціонально набагато більш зручні. Ролети можна вставити в будь-який отвір, – будь то вікно або ворота, і з допомогою дуже зручної системи управління відкривати або закривати їх, залежно від ситуації.

Ролети нагадують горизонтальні жалюзі, тільки розміри і міцність складових елементів в рази більше. Ламелі виготовляються з міцного алюмінію або пластику, з наповненням з пінополіуретану, завдяки чому ролети захищають не тільки від світла та пошкоджень, а також від шуму і впливу зовнішньої температури. Система відрізняється великою рухливістю, і надійним кріпленням окремих ламелей між собою. У відкритому положенні вони легко складаються в спеціальний верхній короб. Управління ролетами здійснюється вручну, або електричним шляхом, і це здійснюється в основному тільки зсередини будинку. Найчастіше група ролет на одному будівлі об'єднується в один механізм, для синхронного відкривання або закривання, що дуже зручно.

Ролетні системи представлені в декількох різновидах, в залежності від експлуатаційного призначення:

1. Захисні ролети. Здійснюють захисту віконних та інших прорізів приватних і громадських будівель від кліматичних і механічних впливів, а також проти спроб пограбування. Відкрити ролети можна тільки зсередини приміщення, а пиляти їх, як металеві решітки, дуже незручно.

2. Ролетні решітки. Їх встановлюють у місцях громадського обслуговування, де вони виконують функцію відкритої вітрини. Використання екструдованого алюмінієвого профілю забезпечує надійний захист.

3. Ролетні ворота. За рахунок застосування посиленого профілю виріб відрізняється високою надійністю. Застосовується при облаштуванні гаражів, складів, ангарів і т. п.

Призначення ролетів.

4. Рольставні. Сучасний варіант віконниць, але, на відміну від своїх стародавнього прототипу, здатні не тільки захищати вікна, але при цьому забезпечити постійну циркуляцію повітря. У рольвіконницях застосовуються кілька видів профілю, в залежності від призначення системи. Існує широкий вибір по кольору і стилю, тому підібрати найбільш підходящі віконниці з точки зору декорування і функції не становить праці.

Для того, щоб управління ролетної системою було комфортним, існує рекомендація на карнизах довжиною більше двох метрів застосовувати автоматичну систему управління, яку можна здійснювати на відстані. У ручній системі застосовується кілька видів механізму – пружинний, шнуровий, воротковий і т. п.