Основні правила монтажу вікон і дверей в дерев'яному будинку Постійна усадка дерев'яних будівель доставляє велику кількість проблем початківцям і недосвідченим будівельникам, в особливості при монтажі дверей і вікон.

Встановлювати вікна традиційним способом не можна, інакше при усушці колод будуть з'являтися значні за розмірами ущелини. Саме тому для встановлення вікон і дверей в дерев'яних конструкціях була створена і затверджена особлива сучасна технологія.

Матеріал дверей або вікна, яке планується встановлювати в дерев'яному будинку, може бути абсолютно будь-яким, на ваш смак. Але краще і надійніше встановити сталеві двері та пластикові вікна. Вони набагато практичніше і довговічніше своїх аналогів з інших матеріалів.

Отже, щоб правильно зробити установку даних елементів потрібно знати декілька нескладних правил і особливостей інсталяційного процесу, тоді не повинно виникнути жодних труднощів і спірних питань.

Отже, спочатку необхідно дати просохнути тільки що побудованому будинку. Тобто дати трохи часу на те, щоб зайва рідина випарувалася з дерева. Далі необхідно встановити обсадку для вікна. Вона являє собою дерев'яну конструкцію, що кріпиться по всьому периметру віконного отвору. Обсадження є захистом вікон і дверей від розбухання дерев'яних стін у вологу погоду і від зайвої їх усушки в спеку.

На обсадке необхідно випиляти пази і шипи. У них у подальшому будуть встановлюватися центральні стояки. Далі необхідно ущільнити утеплювачем всі утворилися зазори.

А ось сам монтаж вікон або дверей здійснюється шляхом їх прикріплення до обсадке.

Як видно, процес цей досить тривалий, трудомісткий і вимагає певних навичок, знань і умінь. Тому, якщо ви не зовсім впевнені у своїх здібностях і силах, то краще довірити це справи професійним майстрам. Вони зроблять установку швидко і якісно, а ви заощадите час і нерви, а також зможете уникнути неприємні наслідки!