Використання припливних клапанів в оселях Завдяки інтенсивному розвитку будівельних технологій сучасні житла виконуються високої герметичності, що дає можливість відмінно зберігати тепло. Однак, поряд з позитивним ефектом, це часто породжує такі проблеми, як запотівання вікон, утворення цвілі, задушливий і сперте повітря.

Все це відбувається з-за того, що перекривається природна вентиляція будівлі, раніше здійснювалася через негерметичні віконні системи. Одним з рішень такої проблеми є застосування припливних клапанів, що використовуються в вентиляциях природного та примусового типу.

Найпоширенішими припливними клапанами є:

1. Віконні. Монтуються у віконних рамах, проводячи автоматичне очищення повітря в кімнаті круглі добу. По суті це – щілина в коконной конструкції, здатна пропускати до 7 м3 повітря в годину. Віконні клапана успішно функціонують як пластикових, так і на дерев'яних та алюмінієвих склоблоки: як правило, їх встановлюють в процесі виготовлення вікна, в районі верхньої планки. Завдяки своїй непомітності ніякого естетичного порушення не відбувається, ну а сам монтаж здійснюється досить швидко і просто. При цьому не порушується рівень загальної звукоізоляції віконної системи, з направленням надходить свіжого повітря вгору кімнати, щоб уникнути протягів. Більш складні віконні припливні клапани оснащені автоматикою, що регулює обсяги надходження свіжого повітря, в залежності від мікроклімату в приміщенні. Головною умовою для ефективної роботи віконних клапанів є справна витяжка в будинку.

2. Стінні. Дані канал, прокладений в стіні, додатково зміцнюють звукоізоляційними і енергозберігаючими матеріалами. Як правило, на вході стоїть протимоскітна сітка, а всередині безпосередньо сам механізм клапана, що регулює

Використання припливних клапанів в оселях
швидкість надходження повітря ззовні. Останні розробки допускають можливість регулювання діаметра вхідного отвору, в залежності від мікроклімату в приміщенні або ступеня забруднення повітря, що поступає. Конструктивно клапани для стін дуже нагадують віконні, але володіють набагато більшою пропускною здатністю і здатні фільтрувати повітря.

3. З примусовою подачею. Дані припливні клапани додатково оснащуються вентиляторами електричного типу. Також більшість подібних систем здатні більш ретельно фільтрувати повітря, нагріваючи його при необхідності. Проточна здатність припливних клапанів примусової подачі може досягати 120 м3/год.