Основні особливості і роль архітектора в проектуванні будинків Багато з нас до кінця так і не розуміють головного завдання і ролі архітектора. Найчастіше все думаю, що архітектор – це той чоловік, який придумує дизайн і виконує tartle.net, а потім просто передає свою роботу конструктору.

Але це далеко не так, його робота дуже важлива і делікатна, адже від якості і правильності його проекту залежить комфорт та зручність майбутньої будови, а також його надійність і довговічність. Крім своїх безпосередніх функцій архітектор виконує ще ряд робіт, таких як:

  • Вибрати правильну орієнтацію по сторонах світла, прорахувати інсоляцію кожної кімнати. Цей чинник дуже важливий, адже жити в будинку, в якому більшість вікон розташовані на північ дуже некомфортно. Будинок повинен завжди мати хоча б мінімальний рівень сонячного освітлення (2,5 години).

  • Розрахувати прив'язку будинку на ділянці (вертикальну і горизонтальну). Від цього фактора залежить те, як будинок буде сприйматися і виглядати зі сторони, де буде розташована труба відводу води та багато інших особливостей, які спрощують та покращують життя.

  • Розробити креслення (кладочний план), з допомогою якого будівельник зможе правильно викласти кладку (в необхідній кількості). Це дуже складна робота, яку робить не конструктор, а саме архітектор.

  • Розрахувати так звані «пироги» конструкції стін, підлог, перекриттів, даху, тераси. Архітектор закладає всі рішення таких деталей, а також розраховує правильне розташування вентиляції. Вибирає розміри і структуру сходів, роблячи їх зручними і при цьому цікавими, як елемент інтер'єру.

  • Проектування бойлерних відповідно з нормами і стандартами, адже вже на першому етапі проектування повинні бути враховані всі технологічні отвори.

  • Прийняття рішення з усунення можливих «містків» холоду. Він встановлює у проекті рішення, які дозволяють перекриттях не промерзати. Це дасть можливість уникнути утворення конденсату між стінами.

  • Забезпечити взаємозв'язок між несучими конструкціями та елементами декоративного інтер'єру. Іноді несучі стіни можуть виступити відмінним елементом декору фасаду, як втім і навпаки – декор фасаду може стати несучим компонентом.

  • Як видно з перерахованих вище пунктів, архітектор перед здачею проекту проробляє величезну роботу. Саме він визначає всі норми і правила, які необхідні для спорудження будівлі. Якщо б не його розрахунки і уміння робити правильний вибір, наш будинок був би не настільки комфортним і затишним. В цьому плані головна роль у проектування будинку лежить на плечах саме архітектора.