Як побудувати сарай своїми руками Сарай – це невід'ємна частина кожного саду, адже в сараї люди зберігають багато різних речей, які не поміщаються в комору або просто не можуть зберігається в будинку з різних причин.

Будівництво сараю повинна виробляється за певними правилами і за визначеним планом будівлі, як і будь-яке інше будова.

Як побудувати сарай на фундаменті з литого бетону, тротуарних плит.

Перед тим, як почати укладати плити, потрібно підготувати місце на яке в майбутньому будуть укладатися плити. Місце на яке будуть покладені плити повинна бути чистим, утрамбованим і засипаним піском, але шар піску потрібен не менше, ніж сто п'ятдесят міліметрів.

Плити повинні лежати на всій займаної сараєм площі і виступати не менш ніж на сто міліметрів за її межі. Плити укладаються під нахилом приблизно двадцять п'ять міліметрів – це робиться для кращого і швидкого відводу водяної.

Виготовляється каркас з бруса (десятка). Для початку збираються чотири сторони сараю, потім робиться стик в кутах, в результаті повинен вийти міцний каркас, але не робіть поперечних балок, вони тут ні до чого. Далі рами оббивають вагонкою або дошками.

Після збору каркаса можна приступати до створення стін. Дуже вигідно з економічної точки зору, застосовувати проструганные дошки або плаху, з – за того, що на поверхні дощок не відбувається скупчення води, вони дуже добре піддаються обробці наприклад фарбою або антисептиком. Дошки краще кріпити вертикально, адже вони послужать опорою і збільшать міцність всієї конструкції. На даному етапі йде визначення місця дверей і вікон.

Після установки стін можна приступати до даху. Для невеликих сараїв часто використовуються односхилі або двоскатні дахи. Встановити односкатную дах досить легко, а подвійні навпаки дуже важко.

Як побудувати сарай своїми руками
Для майбутніх стоків, потрібно, щоб у даху був рівномірний навіс з усіх сторін, це забезпечить легку установку пристосування для збору дощової води. Матеріалом для даху може служити як металопрофіль, так і шифер, вони обидва чудово підійдуть для неї. Для закріплення даху можна використовувати цвяхи або саморізи (але обов'язково по металу).

Для двосхилого даху так само підходить металопрофіль та шифер, але для такого даху використовуються стропилы. До крокв прибиваються або пришурупливаются листи майбутньої даху. Для двосхилого даху треба трохи підсилити конструкцію з допомогою прибивання або пришурупливания додаткових балок до верхніх прожилинам.

Але я б вам порадив брати односкатную дах, по – перше менше мороки, а по – друге витрачається менше матеріалу, а це істотно заощадить ваш бюджет.