Як зробити стяжку стелі максимально рівною Нерідко в процесі облаштування стяжка стелі після фінішної фарбування та встановлення меблів виявляє помітні вади, в процесі роботи невидимі: зазвичай це пологі напливи, нерівності і западини.

Основна причина таких явищ у зміні типу освітлення – у процесі роботи він один, а коли встановлюються світильники і всі предмети інтер'єру, - він зовсім інший.

Для того, щоб після фарбування стяжка стелі була максимально рівною, новачкам рекомендується взяти на озброєння деякі корисні поради:

1. Вирівнювання основи. Дуже важливо до шпаклювальних робіт зробити все можливе, щоб основа стелі була рівною. В залежності від типу стельової плити це може бути суцільна штукатурка, згладжування перепадів, особливо в районі швів, або застосування гіпсокартону. Якщо мова йде про більш-менш рівною суцільної панелі, то після її повного очищення від старої обробки потрібно провести візуальну ревізію, в процесі якої всі локальні височини або купини краще зрубати сокирою. В результаті, поза залежності від методів стартового вирівнювання, основа під шпаклівку повинна бути максимально рівною.

2. Особливості шпаклівки. Навіть обробляючи шпаклівкою такі ідеально рівні основи, як гіпсокартонні плити, деякі недосвідчені майстри примудряються наробити дуже помітних купин і западин. Щоб уникнути цього, важливо пам'ятати, що розчин шпаклівки робиться не густий і не рідкий: міра пластичності повинна дозволити без особливих зусиль розтягувати розчин по поверхні рівномірним шаром, товщиною 0,5-2 мм Робота повинна вестися шпателем шириною не менше 40 см: важливо ретельно загладжувати всі

Як зробити стяжку стелі максимально рівною
напливи і межі, до їх застигання. Найчастіше саме застиглі рубежі окремих областей шпаклівки стають головною проблемою, так як шліфування лише розмиває їх, а після фарбування вони проявляються у всьому своєму неподобстві.

3. Світло. Дуже важливо під час шпаклювальних робіт налагодити максимально зручне освітлення. Бажано, щоб воно імітувало ту ситуацію, яка буде в процесі експлуатації приміщення: мається на увазі кут і сторона освітленості стелі. Іноді для цього застосовується метод монтажу тимчасового люстри: перед шліфуванням її знімають. Ще один метод, відмінно допомагає в шпаклювальних роботах – освітлення стелі прожектором, під кутом з одного з кутів, бажано від вікна. Це дає можливість виявити навіть найменші дефекти стелі ще на стадії його обробки. Для цього в продажі є спеціальні будівельні прожектори, що встановлюються на жердинах, по довжині відповідних висоти кімнати.