Як оформити інтер'єр вітальні Якщо очі – дзеркало душі, то вітальня – душа квартири. Ніяка інша кімната не відображає повною мірою характер господарів. Саме в цій кімнаті розкриваються всі смакові вади і дизайнерські ідеї.

Головне завдання вітальні – зібрати за приємною задушевною бесідою кращих друзів або членів родини. Враховуючи це, зовнішній вигляд вітальні повинен мати характерні властивості, про які піде мова.

В абсолютно будь-якій квартирі вітальня займає найбільшу площу, оскільки розмістити всіх гостей і створити кожному комфортні умови в іншому приміщенні практично неможливо. Не варто боятися втілювати найсміливіші рішення у життя. Вітальню можна оформити, застосувавши навіть самі екстремальні дизайнерські рішення, наприклад, колони, арочне отвори, перегородки, і навіть подіум. Всі ці елементи додадуть кімнаті новизну, оригінальність і привнесуть свіжість. Однак не варто перегинати. Не дотримуючись єдиного стилю, вітальню можна перетворити в храм несмак. І таке приміщення захочеться залишити як можна швидше.

Три кити, на яких тримається сучасний інтер'єр – це смак, комфорт та смак.

Зони

Простору вітальню можна розбити на кілька зон:

#10004; Для відпочинку. Де можна усамітнитися, подивитися телевізор або почитати літературу;

#10004; Для прийому. Де будуть проходити урочисті події. Місце, в якому встановлений музичний центр і, можливо, навіть бар.

Оформлення зон

Немає ніяких строгих критеріїв щодо оформлення зон вітальні. На рівні з класичною схемою, коли навпроти великого дивана зі столиком знаходиться домашній кінотеатр з зборами улюблених фільмів, можна змайструвати камін з натурального каменю. Сидячи перед каміном, попиваючи гарячу каву або чай, можна подумати про багатьох речах. І час пройде непомітно.

Як оформити інтер'єр вітальні
Як оформити інтер'єр вітальні

На превеликий жаль, у маленькій квартирі такий трюк не вдасться провернути, тим не менш, проявивши кмітливість, в малогабаритному приміщенні теж можливо створити затишну обстановку на ряду з святковою атмосферою для гостей. В інтер'єрі такої кімнати легко будуть поєднуватися стільці зі столом, м'які меблі, стіна, прикрашена фотографіями та книжкова полиця.

Спокійна атмосфера вітальні гарантує відпочинок господарям та їх гостям. Підібрати меблі слід таким чином, щоб вона поєднувалася з усіма елементами архітектури інтер'єру, а додаткові штрихи можна додати аксесуарами.

Колір

В першу чергу необхідно визначитися з основним кольором вітальні, який задасть настрій, а слідом за цим експериментувати з різними колірними відтінками. Також можна вдатися до контрастного поєднання фарб. Це також буде виглядати стильно. Тільки політ фантазії стане перешкодою в підборі палітри кольорів.

Як оформити інтер'єр вітальні
Як оформити інтер'єр вітальні

Між тим, існує і ряд загальноприйнятих стандартів, якими можна скористатися при оформленні інтер'єру вітальні:

#10004; Для візуального збільшення висоти приміщення стіни фарбують в темні тони, а стеля роблять світлим;

#10004; Для додання кімнаті об'єму всі елементи фарбують у світлі тони;

#10004; Щоб досягти оригінального виду, всі стіни фарбують у різні кольори;

#10004; Якщо необхідно зменшити простір, то на допомогу прийдуть килимові вироби або шпалери з великим орнаментом.

Інтер'єр навіть самої непоказної вітальні можна зробити воістину королівським. Для цього потрібно мати терпіння, адже поспішні рішення, як відомо, шкодять будь-якого процесу. І дати волю фантазії, оскільки навіть самі дикі ідеї можна втілювати в життя. Все це додасть вітальні кімнаті оригінальність і принесе затишок. В той момент, коли відпочиває тіло, душа перебуває в гармонії із зовнішнім світом.