Що краще шпалери або фарба Починаючи ремонт, майже всі замислюються, що краще: шпалери або фарбування стін? Що буде гарніше виглядати? Що довше прослужить? Що є дешевше? І ще безліч питань.

Будівельні магазини можуть запропонувати величезну кількість варіантів, але у фарбування стін та обклеюванні шпалерами є свої плюси і мінуси.

Шпалери використовують вже кілька століть, вони приховують хороше деякі дефекти на стінах, є безмежна кількість фактур і малюнків, деякі з них прослужать довше, ніж фарба. Своїм затишним виглядом вони приносять в кімнату комфортність і теплоту. Щоб поклеїти шпалери, потрібен тільки якісний клей і це можна зробити, не вдаючись до допомоги майстрів. Цей вид обробки стін вважається екологічно чистим і не шкідливим для людей та тварин. І що немало важливо, дозволяють стінам дихати, запобігаючи цвіль.

Але якщо в кімнаті підвищена вологість, шпалери швидко втрачають свій зовнішній вигляд. Помити і зняти шпалери зі стіни є дуже складною задачею. Цей матеріал (за винятком деяких видів) не вважається довговічним, і кожні 5-7 років шпалери треба переклеювати.

При цьому більшість думають, що фарбування стін запобігти зіткнення з такими проблемами. Про перефарбовуванню можна буде не згадувати дуже довго, і доглядати за такою поверхнею не буде важкою працею. Але пофарбовані стіни не тільки можна, але і необхідно мити час від часу, так як вони вбирають пил, і домочадці будуть нею дихати. Без майстри з першої забарвленням буде впоратися дуже важко, та й стіни повинні бути без дефектів, майже ідеальні. І однотонна фарба не привносити в будинок такий затишок, і здається більш нудною.

Що краще шпалери або фарба
Що краще шпалери або фарба

Але існує і ряд позитивних сторін у такій обробці стін. Завжди можна підфарбувати необхідний ділянку стіни, якщо це необхідно, або поміняти на більш відповідний тон, це не вимагає багато сил і розтрат. Виробники можуть запропонувати безмежна кількість кольорів, відтінків і фактур на будь-який смак.

Якщо порівнювати вартість обох видів обробки стін, то тут немає меж. Є, як і бюджетні шпалери і фарби, так і якісні, але дорогі. Все залежить від дизайнерського рішення. Для сучасного стилю і шпалери, і фарба виглядають однаково добре. Деякі дизайнери навіть комбінують їх, офарбивши кімнату в один тон і виділяючи якусь її частину шпалерами з малюнком. У всякому разі, таке можна виконати і з фарбою, використовуючи трафарети або фактурну фарбування.