Чому відклеюються шпалери Оздоблення стін шпалерами вважається найпростішим способом декорування стін, тому багато людей намагаються заощадити, приклеюючи їх самі, без запрошення професійних майстрів.

Проте незнання деяких особливостей процесу часто призводить до того, що через певний час починають відклеюватися шпалери: найчастіше відбувається по стиках, рідше – знизу або зверху смуг.

Щоб убезпечити себе від подібних неприємностей, радимо ознайомитися з найпоширенішими причинами, чому відклеюються шпалери:

1. Погана підготовка підстави. У ситуаціях, коли шпалери переклеюють, тобто знімаються старі і приклеюються нові на старе підготовлену основу, слід з великою ретельністю видалити всі залишки старого матеріалу і клею. І якщо стіна міцна, не має осипання і відшарувань, можна клеїти нові шпалери, попередньо пройшовши її грунтовкою. Якщо ж є відшарування, відколи й обвали старого підстави, краще всього провести повноцінну підготовку стіни заново. В іншому випадку нові шпалери почнуть «відтягувати» стару слабку обробку, що зазвичай виражається в некрасивих горбах.

2. Низькосортний клей. Ніколи не потрібно економити на клеї, інакше це може привести до дуже неприємних наслідків через постійного відклеювання матеріалу при найменшій зміні мікроклімату. Також слід уважно ставиться до концентрації клейового розчину, не роблячи його дуже рідким або густим. Часто буває так, що клею трошки не вистачає, і щоб не купувати нову пачку, просто додають води в розчин, збільшуючи його обсяг. Така скупість у будь-якому випадку відгукнеться: шпалери почнуть постійно відклеюватися, особливо по краях і стиках.

3. Порушення технології роботи. Поклейку шпалер слід проводити виключно при кімнатній температурі 10-25 градусів. В іншому випадку це може призвести до порушення норм висихання матеріалу. Ще одна поширена помилка – улаштування

Чому відклеюються шпалери
провітрювань в приміщенні під час поклейки шпалер, або відразу після неї: все це призводить до дуже швидкого висихання окремих частин шпалер, особливо по шляху проходження повітряних потоків: в результаті матеріал відклеюється, іноді навіть підриваючи шар шпаклівки. Золоте правило для шпалер – ніяких протягів під час роботи і після неї, поки матеріал не висохне: зазвичай це відбувається 1-2 дні.

4. Різка зміна мікроклімату. Якщо в приміщення різко змінюється вологість або температура, це іноді супроводжується відклеюванням шпалер. Найчастіше це можна спостерігати при настанні опалювального сезону на ділянках стіни, що межують з радіаторами: в такому випадку подклейку краще провести більш міцним складом, наприклад, ПВА.