Два варіанти вирівнювання стін під шпалери В декоруванні стін першість все ж утримують шпалери.

А для того, щоб шпалери виглядали красиво, стіни попередньо вирівнюють. Взагалі, розглянемо два найпоширеніших варіанти вирівнювання стін під шпалери, який саме шлях вибрати залежить від стану стін.

Вирівнювання шпаклівкою

Цей спосіб досить поширений у майстрів. Сучасний ринок пропонує величезний вибір як сухого так і готових сумішей для вирівнювання. Сухі суміші доведеться готувати самостійно. Слід звернути увагу на те, що, приготовлена шпаклівка дуже швидко висихає і працювати їй вже не можна, тому, готувати розчин необхідно безпосередньо перед застосуванням і невеликими порціями.

Два варіанти вирівнювання стін під шпалери
Два варіанти вирівнювання стін під шпалери

Спочатку накладають стартовий шар шпаклівки, а потім вже другий шар - фінішний. Між ними, щоб уникнути розтріскування, потрібно прокласти сітку, і другий шар шпаклівки наносити вже перпендикулярно першого шару.

Заключне фінішне покриття наноситься дуже тонким шаром і відразу, після того як шпаклівка схопиться шари розмивають грунтовкою. Після того як верхній шар вирівнювача остаточно висохне, стіну необхідно пройти дрібною шкуркою. Як ви вже здогадалися, такий варіант вирівнювання підійде для стін з невеликими дефектами. Для більш нерівних стін, потрібно вибрати один з наступних варіантів вирівнювання стін.

Вирівнювання стін штукатуркою

Два варіанти вирівнювання стін під шпалери
У тому випадку, якщо, нерівність і шорсткість стіни видно навіть неозброєним оком, доведеться засукати рукава і братися за більш трудомісткий процес вирівнювання стін.

Перед початком робіт необхідно видалити всі слабкі місця старої штукатурки, робочу поверхню також очистити від пилу і бруду. Тепер не зайвим буде пройтися грунтовкою глибокого проникнення що в подальшому запобігти появи цвілі і грибка на стінах.

За допомогою будівельного рівня розташовують по краях стіни контрольні маяки. Маяками можуть служити дерев'яні рейки або спеціальні планки. Далі, між контрольними розташовують декілька проміжних маяків, крок приблизно 1-1,5 м. вирівнюють маяки між собою за допомогою натягнутого шнура.

Перший шар штукатурки повинен бути досить рідким, для того, щоб, суміш заповнила собою все мікротріщини і дала можливість добре зчепитися всіх наступних шарів. Призначення другого шару - безпосереднє вирівнювання стіни, цей шар необхідно зробити досить густим і пластичним.

Третій шар наносять дуже тонко і дуже ретельно розгладжують, згодом його шкурят дрібнозернистою шкуркою і поверхня вирівняному стіни готова до подальшого декорування.