Шпалери-фрески на стіні оригінальне оформлення Кожна людина хоче прикрасити свій будинок так, щоб в ньому було комфортно проводити час. Іноді починає набридати приїлися колірна гамма, і тоді хочеться внести в інтер'єр такий яскравий аксесуар, який подарує радість і оновлення обстановку.

Не завжди є час і фінансові можливості здійснювати глобальний ремонт,але одну стіну виділити під оформлення шпалерами-фресками проблем не складе.


Шпалери-фрески – сучасна альтернатива фотошпалерами

Шпалери, зовні так схожі на фрески, якими прикрашають палацові стіни і куполи храмів зсередини, стали останнім часом досить затребувані, оскільки стають популярними інтер'єри з елементами минулих часів. Можливість виготовлення таких шпалер під замовлення є незаперечним їх перевагою, тому що оригінальність інтер'єру грає для домовласника величезну роль.

Розміри таких шпалер практично не обмежений, і вони виготовляються на флізелін або склохолсті у вигляді різних настінних малюнків або розписів. Після нанесення малюнка фарбами, що містять спеціальну вапно і штукатурку, на поверхні виникає прозорий захисний шар, що додає полотну довговічність використання.

Обклеюють модними шпалерами не тільки стіни, але і стелі, дивним чином підібравши органічний малюнок, хоча найчастіше на сучасних "фресках" можна побачити картини в стилі Середньовіччя та дивовижні пейзажі. Майстри створюють на полотні ефект тріщин і ручного виконання, що імітує твір мистецтва давніх часів. Готові шпалери з нанесеним малюнком згортаються і упаковуються на зберігання в поліетиленову плівку.

Монтаж «фрески»

Шпалери-фрески на стіні оригінальне оформлення
Наклеюються шпалери-фрески на стіну або стеля тільки після ретельної підготовки поверхні, яку штукатурять, піддають шліфуванню і обробляють просоченням для захисту стіни від вологи, цвілі і кращої адгезії з клеєм. На підготовлену поверхню наноситься клей, який зазвичай використовується при роботі з флізеліновимі шпалерами. Оскільки шпалери з нанесеним малюнком досить важкі, то й на полотно з виворітного боку також слід нанести шар клею. Таким чином, монтаж шпалер на поверхню ідентичний обклеювання стін флізеліновими шпалерами. Після прикладанні фрески до стіни, валиком слід притиснути все полотно, стежачи за тим, щоб не залишилося повітряних бульбашок під полотном. Під час робіт не повинні проникати в кімнату сонячні промені і, тим більше, гуляти по ній протяги.

Найважливішим моментом у цій роботі є суворе збіг малюнка на стиках, щоб не зіпсувати всю картину. Після висихання шпалери слід покрити спеціальним лаком для захисту їх від вологи і пилу.

Таким чином, обклеїти стіну шпалерами-фресками не представляє особливої праці, з такою роботою впорається будь-який бажаючий, а результат буде радувати досить тривалий час.