Правила вибору шпалерного клею Від якості шпалерного клею залежить дуже багато. Наприклад, той факт, відклеяться чи полотна від стін через пару днів після ремонту чи ні. Тому його якості необхідно приділяти особливу увагу.

Що таке хороший клей? Шпалери є найбільш поширеним способом перетворення стін в приміщенні. Вибір їх користь може бути зроблений з багатьох причин, одними з яких будуть порівняльна дешевизна матеріалу і легкість монтажних робіт. Варто відзначити і той факт, що на всі процедури, пов'язані з ними витрачається набагато менше часу та зусиль, ніж інші варіанти. Однак ніякі високоякісні шпалери не врятують результат, якщо спробувати заощадити на клеї. Нехай його і не видно, однак саме він визначає, чи буде триматися нова обробка на стінах або ж відвалиться через пару днів.

Крім того, неправильно вибраний клейовий склад може зіпсувати шпалерне полотно, залишивши на них некрасиві плями, покорежив їх і зробити повністю непридатними для роботи. Якісний же клей, здатний утримати полотно на місці протягом багатьох років, а у разі необхідності зміни обробки, без проблем допоможе видалити їх зі стіни.

Критерії хорошого клею. Вибирати клей потрібно правильно. Для цього існують певні параметри і технічні характеристики.

Правила вибору шпалерного клею
Правила вибору шпалерного клею

Їх слід враховувати, якщо хочеться, щоб шпалери прослужили досить довго:

• Клей для паперових шпалер у продаж надходить у вигляді порошку кремового відтінку. У розведеному вигляді він повинен бути прозорим, пластичним і дуже клейким.

• Для синтетичних шпалер з паперовою основою, клей зобов'язаний утримувати у своєму складі безліч смол штучного походження.

• Шпалери, які можна фарбувати, для них клейові склади виготовляються на дисперсної основі, і володіють високим рівнем адгезії.

• Клей потрібно вибирати строго для певного виду шпалер, орієнтуючись на специфічні якості того чи іншого матеріалу.

Те, з чого виготовлені шпалери, є дуже важливим фактором. Клей вибирається з його обліком, оскільки для кожного матеріалу є свої певні вимоги до складу клею.

Також варто зауважити, що якісний клей з гарним показником адгезії не буде дешевим. Навпаки, заощадивши на складі клеїть речовини, потім, можливо, доведеться витратити ще більше на відновлення покриття. Крім того, краще всього вибирати зарубіжні варіанти. Їх показники клейкості і якісні характеристики набагато вище, ніж у вітчизняних аналогів.