Текстильні покриття для стін Текстильні покриття для стін – це престижний і дорогий вид шпалер з яким щоденного прибирання стануть простішими. Матеріал складається з основи і текстильного шару (вовни, шовку та ін).

Так як покриття володіє значною вагою, слід неухильно дотримуватися технологію оздоблювальних робіт.

Спочатку слід приділити увагу вирівнюванню поверхні. Якщо має бути робота з безшовними шпалерами, то потрібно прибрати з поверхні стіни розетки, дверні блоки і всі виступаючі предмети.

Для роботи буде потрібно клей, валики для клею, шпалери.

Слід пам'ятати, що підкладки в таких шпалерах містять піноізол або поліестер. Це матеріали, які не пропускають вологу, тому на стіну під шпалери слід наклеїти особливий шар, чудово вбирає вологу. Він схожий на газетну, легку, щільну рулонний папір і призначений для того, щоб увібрати вологу, що міститься в клейовому складі. Це дозволить клею висохнути. Товщина поглинаючого шару рулонного залежить від товщини шпалер. Всмоктуючий шар повинен бути добре висушена.

Нарізка шпалер робиться ножицями і довжини смуг повинні дорівнювати висоті приміщення. Можна залишити невеликий припуск (20 mm). Фахівці радять розвісити шпалери в кімнаті і оцінити їх сполучуваність і малюнок. Потім на шпалери наносять клей і складають їх удвічі. Так вони просочаться більш якісно. Просочування триває 5 хвилин. Якщо використовуються флізелінові шпалери, клей необхідно наносити на стіну, тоді шпалери не будуть розтягуватися.

Текстильні шпалери необхідно клеїти зверху. Першу смугу потрібно розташувати так, щоб середина сусідньої смуги опинилася в найближчому розі. Краще клеїти такі шпалери з допомогою гумового валика. Спочатку слід розгладжувати їх обережно від середини до країв, а потім розгладжувати, докладаючи зусилля. Текстильні шпалери наклеюють встик.