Вибираємо шпалери для вітальні Як говориться, зустрічають людину по одягу... Практично те ж саме можна віднести і до зовнішнього вигляду шпалер вітальні – найбільш відвідуване місце відпочинку і зустрічі гостей.

В загальному інтер'єрі кімнати важливу роль відіграють, звичайно, шпалери. Потрібно мати деякі уявлення про них при виборі у вітальню.

Так, наприклад, спочатку потрібно визначитися з колірним рішенням. Для маленької і слабо освітленій вітальні слід підбирати світлі тони шпалер – блакитні, зелені, бежеві, пісочні. Строкатий орнамент і великі малюнки на шпалерах для малого простору зіграє злий жарт, тобто з акцентує увагу, роблячи кімнату ще менше. Святковий і піднесений настрій можна надати бузковими, фіолетовими, оранжевими відтінками.

Більш дорогий вид вітальні додадуть шпалери з сріблястим або золотистим елементами на шпалерах у вигляді тонких ниток або блискіток. Правда, така фактура шпалер коштує дорожче звичайних, але результат виправдовує витрати.

Вибираємо шпалери для вітальні
Вибираємо шпалери для вітальні

Якщо господарі віддають перевагу більш натуральний матеріал, то варто задуматися про вибір матеріалу з очеретяних, бамбукових волокон. Це не тільки безпечно для здоров'я людини, але і виглядає досить оригінально. До того ж, догляд за ними не становить особливої праці. Протягом року їх достатньо пару раз протирати вологою ганчіркою або пропилососити.

Не треба упереджено ставитися до фотошпалерами, вважаючи, що вони пішли далеко в минуле. Так, з їх допомогою можна створити колорит вітальні, який додасть кімнаті легкість або відчуття того, що ти знаходишся в нічному місті, на теплих островах, омиваних океаном, і ін.

Головне, дотримуватися основні правила. По-перше, поєднувати фотошпалери потрібно з шпалерами, бажано без візерунків. По-друге, краще зупинитися на одному вибраному стилі вітальні. По-третє, предмети інтер'єру не повинні бути на контрасті з фотошпалерами.

У будь-якому випадку, не бійтеся експериментувати! Іноді непоєднувані речі виглядають цілком гармонійними і доречними!