Фактурна фарба та її особливості
Фактурну фарбу відносять до числа останніх технологічних розробок у сфері лакофарбової продукції, тому вона поки не є такою популярною, як звичайні, «гладкі» види.

Вона являє собою суміш білого кольору певною мірою густоти, що дає можливість при нанесенні її на декоруєму основу отримувати всілякі рельєфи і текстури, маскирую при цьому її дрібні вади. У продаж текстурні фарби надходять вже готовими до використання, або як порошок, призначений для розчинення у воді з дотриманням необхідних пропорцій. Потрібний колір досягається шляхом додавання барвників. За рахунок присутності в складі фарби наповнювачів у вигляді дрібних частинок після висихання матеріал утворює шорстку поверхню, при чому в залежності від розміру частинок фактурна фарба буває грубозернистого або дрібнозернистого типу.

В цілому, текстурні фарби мають наступні достоїнства:

1. Довговічність і практичність. Правильно нанесена фактурна фарба здатна прослужити не менше 10 років (середній термін служби шпалер – 5 років). Якщо покриття почне втрачати свій первинний вигляд, його можна освіжити шляхом нанесення нового шару фарби.

2. Отримані текстурні візерунки добре пручаються вигорання і не схильні до дії цвілі і грибка.

3. Монолітність. Пофарбована стіна буде мати гарні монолітний вигляд, без швів і переходів.

4. Зручність експлуатації. Текстурні фарби відносяться до розряду миючих, до того ж, брудняться вони набагато менше, ніж шпалери

5. Декоративне різноманітність. Матеріал можна тонувати в будь-який відтінок, а наносити його зможе будь-який новачок, створюючи хитромудрі неповторні фактурні візерунки.

Фактурна фарба та її особливості

6. Безпека для здоров'я. Розчинником матеріалу є вода, тому при висиханні, і в процесі експлуатації пофарбована фактурною фарбою поверхня не буде виділяти ніяких шкідливих токсичних випарів.

7. Антистатичність. Завдяки цій особливості до пофарбованих стінах не буде притягатися пил, бруд, шерсть домашніх тварин.

8. Оригінальність. Одержуваний при фарбуванні фактурний візерунок завжди є оригінальним і неповторним, тим більше, що існують напрацьовані технології різних способів нанесення текстурні фарби.

9. Хороший показник проникності для повітря не призводить до ефекту «закупорки» приміщення.

Вирішальне значення для довговічності пофарбованої поверхні має правильна підготовка підстави. При цьому, фактурні фарби мають хорошу адгезію до більшості типових підстав – фінішного шпаклювання, дерев'яних панелей, фанери, гіпсокартону, скла, ДСП. При фарбуванні слід врахувати досить велику витрату фарби, приблизно 1 кг на 1м2.