Жакардові шпалери в інтер'єрі Самий незвичайний і шикарний варіант обробки стін в приміщенні – жакардові шпалери. У чому ж їх родзинка і надзвичайна популярність? У цьому сьогодні варто розібратися.

Виготовлені з високоякісної тканини і приємні на дотик жакардові шпалери, подарують інтер'єру розкішний аристократичний вигляд. Особливо цінуються шпалери, створені європейськими виробниками.

Особливість жакардових шпалер

На перший погляд, це такий же оздоблювальний матеріал, як і багато інші. Але, для людей, звиклих до вініловим і паперовим шпалерам, такий вид обробки являє собою дивовижну красу. Навіть для оформлення приміщень в класичному та палацовому стилі, дизайнери використовують саме цей вид шпалер. Так чому б не перетворити своє житло в висококласні королівські апартаменти?

Негативні сторони

Крім надзвичайної привабливості і елітарності, у жакардових шпалер є пара мінусів:

• Вартість. Складні процеси виробництва – основна причина дорожнечі цього обробного матеріалу. Технологія його створення значно відрізняється від процесу виготовлення звичайних шпалер. Але в плані екологічної чистоти тканинні шпалери виграють у своїх родичів.

• Недоречність. Така дорога краса підійде не для кожної кімнати. Оформляючи стіни дитячої текстильними шпалерами, зростає ризик перетворити елітне покриття для стін в полотно художника-початківця. Для кухонних стін вони також не годяться. За винятком випадку, коли на кухні не проходять процеси готування, і вона виступає просто як декоративний приміщення. А ось вітальня або спальня – ідеальне місце для роботи з жакардовим шпалерами.

З чим поєднувати?

Престижні жакардові шпалери дуже примхливі щодо сусідів по інтер'єру. Наприклад, проста меблі з ДСП або квітчастий килим радянських часів однозначно не підійдуть до багате оформленим стін. А ось, антикварні або вінтажна меблі створять тонкий і гармонійний образ кімнати.