Як вибрати клей для шпалер При вирішенні обклеювання стін шпалерами, в першу чергу увага загострюється саме на них, а клей вибирається найчастіше як додаток і нерідко за порадою продавців.

Але не кожен продавець може дати кваліфіковану інформацію. Підказати клей за своїм складом не підходить до даного класу шпалер, як наслідок відклеювання матеріалу трата часу, коштів і нервів гарантовано.

Тому необхідно більш ретельно підходити до цього питання і мати хоча б якесь уявлення про характеристики клею.Існує певна кількість видів шпалер, відповідно для кожного виду свій клей. Є, звичайно, універсальні клеї, але і вони не завжди бувають надійні. Трапляється так, що фірма-виробник шпалер випускає і клей, але така удача не завжди супроводжує покупця. Сильно сподіватися на це не варто.Про характеристики товару практично все можна підкреслити з інформацією на упаковці.

Так само там зобов'язана бути присутнім детальна інструкція по приготуванню. Імпортні зразки обов'язково повинні мати переклад інструкції, при відсутності такої варто вибрати іншу марку. Хороший клей повинен бути екологічно безпечним, захищати основу і шпалери від прояву цвілі і грибка, готовим витримувати навіть самі важкі шпалери. Розрізняють два класи шпалер, легені (різновиди паперових), а так само важкі (коркові, вінілові, текстильні та інші).

Як вибрати клей для шпалер
Як вибрати клей для шпалер

Практично на кожній упаковці з клеєм написано, для якої з цих категорій він призначається. Важливо щоб клей відповідав класу шпалер. Адже покупка більш сильного клею для паперових шпалер призведе тільки до необгрунтованих витрат. А клей для легких шпалер в результаті застосування його до вініловим шпалерам, наприклад, не протримає їх і дня.Рекомендується використовувати певний тип клею під кожен вид шпалер. Марки, що мають таку характеристику як універсальний, мають більший витрата, дають менше гарантій надійності.

Грамотно підібраний клей не принесе незручності при обклеюванні, дозволить фінішного покриття довго і міцно триматися на підставі. У будь-якому випадку краще витратити трохи більше часу при виборі оздоблювальних матеріалів, ніж робити певний етап обробки заново. Клей для шпалер це не той матеріал, на якому можна економити. Дешевий продукт в подальшому може привести до незапланованих витрат та коштувати в кілька разів дорожче.