Особливості поклейки шпалер в коридорі Оздоблення стін шпалерами є одним з найбільш простих і перевірених способів, які користуються значною популярністю у населення, завдяки свій здатності швидко і порівняно недорого оформити практично будь-яке приміщення.

Не є винятком і коридори, стіни яких досить часто обклеюють шпалерами. Однак ця частина квартири має цілий ряд експлуатаційних відмінностей, і їх слід враховувати, що при виборі матеріалу, так і при самій обробці.

Сам процес підготовки підстави і поклейка шпалер в коридорі загалом мало відрізняється від подібної роботи в житлових кімнатах, проте, ряд нюансів, для досягнення довговічності та якості покриття, все ж слід врахувати:

1. Вибір матеріалу. Специфікою коридорів є їх більш слабка освітленість, і більш інтенсивні експлуатаційні навантаження на поверхню, ніж у кімнатах. Тому, з одного боку, шпалери бажано вибирати не занадто темні, щоб ще більше не згустити фарби в передпокої. З іншого боку, дуже світлий матеріал буде швидко загрязнятся в умовах коридору. Тому ідеальним варіантом у цьому випадку будуть шпалери помірного світлого тону з антивандальним типом поверхні. Такий матеріал міцніше звичайних шпалер, і може митися в процесі експлуатації. Малюнок краще вибирати невигадливий, ближче до однотонної, бажано, такий, що відтіняє меблі, а не одного кольору з нею. Орієнтиром у такому разі може також бути колір підлогового покриття. Не слід вибирати широкі метрові шпалери, а спокуса такий буде, так як дуже багато антивандальні шпалери виконані в подвійному форматі. Справа в тому, що в умовах коридору, де є багато простінків і дверей, широкі шпалери клеїти буде і незручно, і непрактично – занадто багато відходів. Краще вибирати стандартну ширину 53 см, тоді оперувати смугами буде набагато легше.

2. Оформлення найбільш зношуваних ділянок. Такими в умовах коридору є всі випирають кути – саме на них шпалери будуть швидше зношуватися і рватися, адже вони постійно зачіпаються як людьми, так і речами. Особливо в цьому відношенні відрізняється меблі, здатна при необережному переміщенні відривати цілі фрагменти матеріалу на кутах. Вихід тут один – застосувати накладні пластикові куточки, дуже зручні і з точки зору монтажу, і як елемент декору. У продажу є широкий спектр відтінків таких куточків, тому, підібрати підходящий під шпалери колір не складе праці. Також такими куточками можна декорувати кромки придверних укосів, теж дуже изнашиваемое місце. Ще одна ділянка, яка швидко забруднюється – це шпалери навколо вимикача. Для захисту у такому випадку можна застосувати прозорі захисні накладки: адже саме вимикач в коридорі є самим експлуатованим у всій квартирі. Це стосується як пристрої біля входу, так і біля санвузлів.

3. Обклеювання навколо дверей. Дверей в коридорних приміщеннях дуже багато, тому зручніше за все перед поклейкою шпалер познімати всю готівку, і одягнути після завершення робіт. Це значно заощадить час на рівну підрізання шпалер навколо кожної двері, що і зробити якісно не завжди вдається.

Особливості поклейки шпалер в коридорі

Купуючи шпалери для коридору, слід також відразу купити якісний клей, саме під цей тип матеріалу: справа в тому, що шпалери в передпокої більше схильні до впливу протягів, і повинні триматися міцніше, ніж у кімнатах.