Як поклеїти текстильні шпалери на стіну За допомогою сучасних текстильних шпалер можна красиво й практично оформити майже будь-яке приміщення. Але добитися відмінних результатів вдасться лише за умови, що власник квартири або будинку правильно застосовує цей матеріал.

Необхідно дотримуватися певні рекомендації, щоб поклейка текстильних шпалер пройшла якісно. Процедура складається з наступних етапів.

Підготовка стін під текстильні шпалери

Велика перевага даного обробного матеріалу зводиться до його здатності маскувати незначні нерівності і інші дефекти, присутні на стіні. Правда, це зовсім не означає, що можна обійтися без підготовки. Текстильні шпалери надійно ляжуть тільки на добре очищену і прогрунтовану поверхню. Тобто власнику спочатку потрібно позбавитися від оздоблювальних покриттів, з допомогою яких стіна була оформлена раніше.

Далі обов'язково покривають цементно-піщаним розчином найбільш великі западини і замазують тріщини. І тільки слідом наноситься грунтовка, яка забезпечить гідне схоплювання текстильних шпалер з основою.

Наклеювання тканинних шпалер на стіну

Як поклеїти текстильні шпалери на стіну
Технологія наклеювання схожа на ту, яку використовують при роботі з звичайними шпалерами. Тобто полотно спочатку нарізається на окремі шматки по попередньо знятої міркою. Оскільки текстильні шпалери володіють великою шириною, швів в подібній обробці виходить не надто багато. Це додаткова перевага.

На зворотну сторону нарізаних полотен наноситься суцільним шаром клей для матеріалів великої ваги. Також клейовим складом слід обробити стіну. Приблизно через 5 хвилин відрізок шпалер приставляється до основи і вирівнюється по всій площі. Якщо з-під полотна виступає клей, його відразу видаляють чистою і трохи змоченою ганчіркою. Сусіднє полотно наклеюється встик без зазорів – все одно текстильні шпалери не дають усадку.

Вирізання отворів під електромонтажні прилади

Зазвичай тканинні шпалери наклеюють без попередньої підготовки отворів для розеток і вимикачів. Їх вирізають тільки після того, як клейовий склад повністю висохне. Цей метод вважається найбільш простим, оскільки він дозволяє отримати максимально естетичні стіни. Як видно, ніяких серйозних труднощів при укладанні такого оздоблювального матеріалу немає. Від власника всього лише потрібно дотримуватися представлені рекомендації, щоб добитися відмінного результату.