Як пофарбувати флізелінові шпалери Бувають ситуації, коли необхідно змінити колір шпалер. У цьому випадку можна вдатися до фарбування. Однак не всі шпалери можна фарбувати. Для цього підходять паперові, флізелінові шпалери, а також шпалери на основі скловолокна.

Найчастіше перевага віддається флизелиновым шпалер.

Для початку треба правильно вибрати фарбу. Флізелінові шпалери допустимо фарбувати лише водно-дисперсійними складами.

Перед тим як приступити до фарбування, потрібно очистити стіни від пилу та інших забруднень. Також поверхня стін обов'язково потрібно знежирити. Інакше фарба не буде добре триматися і швидко зіпсується.

Краще всього для фарбування використовувати валик. Фарбу потрібно налити в пластмасову ємність розкачати в ній валик, таким чином, щоб він добре просочився фарбою. Потім необхідно злегка віджати фарбу з валика.

Після цього потрібно нанести фарбу на стіну. Рекомендується фарбувати шпалери по напрямку зверху вниз, однак, це необов'язкова умова. У процесі фарбування потрібно стежити за тим, щоб вона рівномірно розподілялася по всій стіні. Не можна допускати утворення патьоків або нефарбованих ділянок. Таким чином потрібно рівномірно нанести її на всю площу стін приміщення. Це навряд чи вийде зробити за один раз, тому фарбування стін найчастіше здійснюється у два етапи. Наносити другий шар можна лише після того, як попередній остаточно висохне. Якщо в ході роботи на стіні утворилися бульбашки фарби, їх потрібно проколоти і знову зафарбувати.

Після того, як основна частина стін буде пофарбована, потрібно звернути увагу на місця стику стін з стелею, а також на кути. Для того щоб пофарбувати ці місця рекомендується використовувати кисть. Для того щоб фарба не потрапила на плінтус, перш ніж почати роботу, його потрібно обклеїти спеціальним скотчем. Можна також наклеїти скотч на інші ділянки, які потрібно захистити від попадання на них фарби. Після того, як робота буде завершена, потрібно почекати деякий час, щоб шпалери добре висохли.

Якщо надалі виникне необхідність знову перефарбувати шпалери, фарбу можна наносити поверх попереднього покриття.

Для того щоб нанести фарбу на бамбукові шпалери не потрібні які-небудь знання і навички. Це цілком можна зробити без залучення фахівця. Потрібно лише вивчити технологію виконання роботи і чітко слідувати їй. Також варто правильно вибрати фарбу, яку можна використовувати для фарбування шпалер.