Як підшити стелю гіпсокартонними плитами Використовувати гіпсокартонні панелі для обшивки стелі стали з тієї причини, що з цим матеріалом гранично просто звертатися. І, якщо провести його монтаж правильно, вдасться підготувати гладку і надійну поверхню для подальшої укладання фінішних покриттів.

Тим не менше, процес монтажу гіпсокартону на стелю пов'язаний з певними труднощами. Їх вдасться подолати, якщо виконувати роботи уважно.

Підготовка стелі до монтажу гіпсокартону

Цей спосіб хороший тим, що при його реалізації не потрібно інтенсивна підготовка стельової поверхні. Але залишати осыпающуюся штукатурку або великі тріщини на підставі не можна. Також доведеться упевнитися, що на стелі немає цвілі. Присутні дефекти обов'язково видаляються. Тріщини покривають розчином, цвіль очищають шпателем або жорсткою щіткою. Також бажано провести антисептичну обробку, щоб грибок більше не з'явився.

Монтаж гіпсокартонних панелей на стелю

Як підшити стелю гіпсокартонними плитами
Для кріплення гіпсокартону можна використовувати кілька методів. Звичайно, іноді панелі просто приклеюють до стелі і додатково фіксують саморізами. Але більш практичним методом є встановлення такого матеріалу на каркасну конструкцію. Для її складання застосовують бруски з деревини, переріз яких становить 8-10 див. Підготовлені бруски встановлюють у вигляді обв'язки по периметру стелі, а також кріплять по всій площі стельової поверхні з кроком в 50 див. Краще розташовувати елементи каркаса поперек приміщення.

На змонтований каркас гіпсокартонні панелі кріплять за допомогою шурупів, які встановлюють з проміжками не більше 35 див. Також слід враховувати, що плити гкп до каркаса монтуються вразбежку. Поява перехрещуються швів є великою проблемою, яка проявиться в подальшому, після фінішної обробки.

Шпаклювання швів гіпсокартону на стелі

Перед початком опоряджувальних робіт потрібно покрити шпаклівкою зазори, що виникли між плитами гіпсокартону. Наносити необхідно мінімальний об'єм суміші, щоб оброблені ділянки потім не виділялися. Зробити стеля абсолютно гладким вийде, якщо шви після нанесення шпаклівки затерти дрібнозернистою шкуркою.

Приступати до нанесення фінішних матеріалів на гіпсокартонний стелю можна після того, як поверхня буде додатково оброблена грунтовкою. Така обшивка стане ідеальною базою для фарби, клейовий плитки, шпалер, облицювальних панелей.