Через який час можна ходити по плитці Щоб з'ясувати, через який час vseproplitku.ru після її укладання, насамперед потрібно ознайомитися з інформацією, зазначеною на упаковці плиткового клею.

Як правило, виробник в інструкції завжди вказує, як довго сохне клейовий склад. При цьому швидкість висихання залежить від хімічного складу, температури, рівня вологості в приміщенні і виду клею.

Існують основні параметри особливостей клейової суміші, яка використовується в звичайних умовах. Під звичайними умовами мається на увазі температура 20-22 градуси і вологість повітря не більше 60 відсотків.

Використання клею в стандартних умовах

Зазвичай клей висихає протягом доби, і на наступний день вже дозволяється вільно ходити по плитці. Однак важливо враховувати, що в приміщенні не повинно бути протягів, високої вологості, прямих сонячних променів, різких перепадів температур.

Розділяють декілька видів плиткового клею, залежно від хімічного складу розчину:

 • Універсальні клеї користуються широкою популярністю серед будівельників. Цей вид ідеально підходить для укладання керамічної плитки в побутових умовах. Середній період застигання клею становить 6-7 годин.

 • Посилені клеї використовуються при укладанні великих плит. Такий тип витримує великі навантаження. Застигає такий клей 12-24 години.

 • Морозостійкі клеї вимагаються під час проведення зовнішніх плиткових робіт. Цей тип не втрачає своєї міцності навіть при багаторазовому замерзанні або відтаванні. Мінімальний час застигання клею становить близько 24 годин, в залежності від погоди.

 • Водостійкі клеї застосовуються для облаштування басейнів, саун, душових кімнат. До складу такого розчину входить спеціальне протигрибковий речовина. Яке захищає про утворення цвілі. Період застигання клею становить більше доби.
 • Через який час можна ходити по плитці
  Через який час можна ходити по плитці

  Щоб плитковий клей зберігав міцність, його дозволяється використовувати при температурі 5-30 градусів і вологості 50-70 відсотків. Кожні виробники можуть вказувати різний період висихання, після чого можна експлуатувати плитку. Пов'язано це з тим, що клей може мати різний хімічний склад.

  Так, деякі склади можуть висихати вже через шість-сім годин після укладання плитки. Між тим рекомендується не ризикувати і дати клею ретельно затвердіти, тільки після цього можна починати затірку швів і очищення поверхні.

  vseproplitku.ru