Що таке фотоплитка Однією з найновіших розробок у сфері декорування стін і підлоги є фотоплитка, відриває перед дизайнерами приміщень додаткові можливості. Вона придатна для використання в будь-якому приміщенні, так як володіє хорошою стійкістю до механічних впливів і коливань температури і вологості.

Фотоплиткою можна декорувати цілу стіну, або створювати невеликі вставки у вигляді панно.

По суті, ця різновид кахлю стала результатом конкурентної боротьби з виробниками інших облицювальних матеріалів. В процесі виготовлення на кераміку наносять особливий полімер, з подальшим його фарбуванням спеціальної газоподібної фарбою. Під час цього процесу застосовується режим високої температури, з нанесенням наступного шару глазурі в цілях захисту.

Нанесення малюнка здійснюється спеціальними машинами, і як правило, це робиться за індивідуальним замовленням. Це можуть бути художні картини, візерунки, всілякі фотографії. Плитка укладається дуже щільно, для заповнення невеликих стиків використовується силікон: це дає можливість отримувати збірні зображення високої якості. Найбільш популярні ділянки житла для укладання фотоплиткою – ванна, кухня. Також часто таким чином декорують приватні басейни і фонтани. Як правило, це вставки у вигляді панно або картин.

Нанесене на фотоплитку зображення має значну міцність і стійкість до вицвітання: це дає можливість матеріалу тривалий час зберігати свіжість і насиченість фарб. Різновидів фотоплитки не багато, вони стосуються методу нанесення малюнка: це може бути або деколь, або сублімація. Для нанесення необхідних зображень застосовується особливо стійка керамічна фарба, що забезпечує яскравість протягом тривалого часу.

Що таке фотоплитка

Якщо потрібно створити невелике зображення, то тут найбільше підходить метод деколь, що здійснюється ручним способом. Отриманий таким чином кахель відрізняється повішеною стійкістю до дії вологи, і застосовується у відповідних приміщеннях.

Метод сублімації робить фотоплитку особливо стійкою до хімічних впливів, завдяки застосуванню спеціальних полімерів. Як правило, фотоплитка рідко зустрічається у продажу, так як він більше орієнтована на індивідуальні переваги. Зазвичай виробник надає замовнику великі каталоги, де можна вибрати відповідне зображення.

Укладання фотоплитки в цілому схожа з монтажем звичайного кахлю, хіба що шви рекомендується робити максимально вузькими, заповнюючи їх силіконом. Для того, щоб під час укладання було більш зручно дотримуватися кінцевий малюнок, окремі фрагменти мають цифрові позначення, що вказують на номер ряду і номер плитки в ряду.