Поради з вибору плитки для підлоги в передпокій Особливостями експлуатації підлогового покриття в передпокої є додаткове навантаження із-за підвищеної прохідності, при чому разом з взуттям з вулиці заноситься грязь, вода, пісок.

Найбільш підходящим варіантом обробки на цій ділянці житла виступає плитка для підлоги, при чому далеко не кожна може підійти.

Вибираючи плитку для підлоги в передпокої, слід звертати увагу на такі моменти:

1. Знос, хімічний вплив. За ступенем протистояння зносу підлогову плитку поділяють на п'ять класів: для передпокою рекомендується застосовувати матеріал не нижче 3-го класу. Так як миття підлоги найчастіше здійснюється агресивними хімічними складами, важливо також звертати увагу на ступінь хімічного протистояння: для передпокою оптимальним вважається кахель, який має даний показник не нижче Ст.

2. Коефіцієнт тертя. Та разом з взуттям в негоду з вулиці заноситься волога, це сприяє збільшення ковзання підлоги біля дверей: те ж стосується проведення вологого прибирання. Щоб уникнути травм у прихожее рекомендується вибирати кахель, який має коефіцієнт тертя від 0,75. Оптимальніше застосовувати плитку, що має матове або протиковзке покриття. Допускається навіть наявність невеликого рельєфу, а от від використання глянсового кахлю краще відмовитися. Шорсткість також не повинна бути надмірною, так як це призведе до великого забруднення на дні борозенок: прибирання при цьому помітно ускладниться. Як варіант, простір біля самих дверей можна викласти більш темним матеріалом, забруднення якого не так помітно.

3. Водонепроникність. Цей показник зазвичай досить високий в будь плитці, завдяки особливостям її виготовлення шляхом випалу. В передпокоях важливо максимально використовувати вологостійкий матеріал, з показником в 3-6%. При цьому твердість підлогової плитки для передпокою повинна відповідати 6-7 балів.

Поради з вибору плитки для підлоги в передпокій

4. Розміри. На цей параметр багато в чому впливають розміри приміщення: дуже велика плитка в маленькому коридорі буде виглядати непривабливо. Стандартні розміри універсального варіанту – квадратний кахель 30х30 см. Що стосується нестандартної шестикутної або мозаїчної плитки, то при збільшенні довжини швів зменшується ступінь вологостійкості підлоги.

5. Колір. У цьому плані все залежить від смакових уподобань господарів будинку і стилістики передпокою. При цьому існують також деякі рекомендації від дизайнерів інтер'єру: наприклад, маленькі вітальні краще всього декорувати більш світлою плиткою, візуально розширює простір. Ясна річ, що стать не має при цьому бути надто білосніжним, так як швидко замарается.