Характеристики шлакоблоків Шлакоблоки однозначно є одним з найбільш широко застосовуваних матеріалів непанельного типу для зведення стін, поряд з цеглою. При цьому шлакоблоки дуже недорогі, а технологія їх виготовлення настільки проста, що іноді їх виготовляють самостійно, що ще більше здешевлює їх собівартість.

Один елемент цього матеріалу дорівнює за розмірами п'яти цеглин, але при цьому набагато дешевше їх. Шлакоблоки застосовують при будівництві як приватних, так і промислових об'єктів. Але при цьому існує обмеження по висоті будівлі – до 3-х поверхів. Також використовуються для декоруючих цілей, в якості бордюрів та тротуарної плитки, каналів вентиляції і т. п.

Свою назву шлакоблок придбав завдяки тому, що раніше для його виготовлення використовувалася шлак доменних виробництв, а також продукти згоряння твердих видів палива. Для того, щоб збільшити експлуатаційні характеристики, пізніше в шлакоблоки стали додавати деяку кількість керамзиту, щебінки, цегляну крихту, тирсу. Існує цілий спектр різновидів матеріалу, повнотілої і повнотілої типу, з легкого і важкого бетону, різної ваги і розмірів.

Що стосується переваг шлакоблоків, то до них звичайно відносять наступні особливості:

1. Пожежна безпека. Матеріал не боїться прямого впливу вогню, тому за цим показником будинок з шлакоблоків має всі переваги перед дерев'яним будинком.

2. Простота ремонту. Реставраційні заходи не займуть великого капіталовкладення, до того ж будинок з шлакоблоків досить добре переносить всі тяготи експлуатації. Особливо матеріал хороший для регіонів з частими стихійними явищами. Зазвичай для посилення стійкості під час кладки стіни армують спеціальної сталевої дротом

3. Шлакоблоки відмінно утримують тепло, і служать відмінним захистом від вуличного шуму. Ці показники призводять до значної економії енергії на опалення, а також кошти на додаткову ізоляцію стін.

4. Дуже недорогий і простий в роботі матеріал. Изготовляясь, по суті, з відходів доменного та будівельного виробництва, шлакоблоки мають дуже невисоку собівартість. А великий розмір і строгі геометричні форми дають можливість здійснювати укладання шлакоблоків самостійно.

Характеристики шлакоблоків

Головним недоліком цього матеріалу вважається непрезентабельний зовнішній вигляд будівель з шлакоблоку. Проблему намагаються вирішувати, випускаючи шлакоблоки з декорованою поверхнею. Але все ж, краще всього використовувати його для зведення будівель господарського або складського призначення. Також не варто застосовувати шлакоблок на тих ділянках, де можливий прямий контакт з водою – матеріал не дуже хороший за показниками вологостійкості.