Як правильно розрізати гіпсокартон Під час ремонту доводиться весь час підрізати ті чи інші будівельні матеріали. Деякі з них підрізати не так вже просто. Наприклад, іноді доводиться навіть замовляти різання твердої підлогової плитки в майстернях, так як вручну зробити це досить складно.

Що стосується гіпсокартонних аркушів, то в порівнянні з іншими матеріалами, вони підрізають вкрай легко. Для цього знадобиться лише шпалерний ніж, олівець і рівна дерев'яна рейка.

Гіпсокартон – унікальний матеріал з багатьох причин. У тому числі унікальна технологія його підрізування. Замість того щоб повністю перерізати гіпсокартон, його лише надрізають, а потім розламують.

Спочатку, звичайно, потрібно зробити правильну розмітку. На поверхні наводять добре помітну лінію, по якій відбувається надріз.

Сам гіпсокартон являє собою багатошаровий матеріал. Зовні він обклеєний пресованим картоном, а між картоном знаходиться гіпсова суміш з модифікаторами. Щоб розрізати гіпсокартон, досить розрізати один з картонних шарів і трохи «пошкребти» сам гіпс під ним.

Працювати з гіпсокартоном дуже зручно так званим шпалерним ножем. Він має зручну ручку і лезо. Якщо лезо затупилося, досить відламати плоскогубцями частина леза, після чого ніж знову стає дуже гострим.

Як правильно розрізати гіпсокартон
Звичайно, різати гіпсокартон можна просто «від руки», але щоб лінія вийшла ідеальною, не завадить додати по наміченій лінії напрямну. Наприклад, це може бути металопрофіль, лінійка або рейка. Користуючись направляючої гіпсокартонний лист (верхній шар) прорізають, після чого напрямну можна відкласти.

Гіпсокартон краще ламати, поклавши його на стіл. При цьому лінія зламу повинна знаходитися за межами стільниці. Зробити це не складно. Одним впевненим рухом потрібно натиснути на звисає зі столу частина гіпсокартонної заготовки, після чого вона зламається.

Після того, як заготовка буде зламана по лінії, вона залишиться висіти на другому шарі пресованого картону. Досить його перерізати тим же шпалерним ножем і заготівлю можна буде використовувати за призначенням.

Звичайно, лінія зламу у гіпсокартону не буде ідеальною. Часто це і не потрібно, адже похибка на диво буде невеликий, а стики між листами гіпсокартону все одно доведеться шпаклювати. Однак у деяких випадках потрібно вирізати заготовку як можна краще. У такому випадку можна порадити відрізати заготовку трохи більше необхідного, а потім зайве з торця просто знімати гостро заточеним ножем.

Звичайно, при бажанні гіпсокартон можна різати і по-іншому. Зокрема, коли потрібна велика точність або необхідно вирізати фігурну заготовку, краще гіпсокартоні не ламати, а саме різати. Для цього можна використовувати, наприклад, електролобзик.