Підготовка поверхні під плитку Не кожна людина здатна самостійно безпомилково впоратися із завданням, тому перед початком робіт необхідно обов'язково проконсультуватися з фахівцями, щоб уникнути небажаних помилок.

Перш за все, перед укладанням плитки варто почати з підготовки поверхні, для кожної поверхні свій підхід.

Штукатурка

Одним із самих загальновідомих і прийнятих поверхонь є штукатурка. Поштукатурив необхідну поверхню по закінченню декількох днів можна приступати до укладання плитки, але спочатку треба переконатися, що поверхня не вбирає вологу. Особливо рекомендується perevalgres.ru, який користується популярністю у будівельників і дизайнерів.

Якщо ж поверхня вбирає вологу, то її слід загрунтувати і перевірити, не кришиться і не порошить штукатурка. А також немало важливо буде перевірити стіни, простучав на наявність глухих звуків і, якщо такі звуки будуть, то доведеться відбити штукатурку, а глухі місця з чутними дефектами заповнити матеріалом, і тільки після цього братися за облицювальні роботи.

Підготовка поверхні під плитку
Підготовка поверхні під плитку

Пофарбована основа слабо вбирає вологу, тому реакція з клеєм, склеювання або адгезія, значно погіршується, лише процарапав стіну, можна знищити цей дефект.

Бетон протилежно дуже добре і дуже швидко вбирає вологу з клейового розчину, а це значить, що бетонну поверхню необхідно загрунтувати і тільки через три місяці можна укладати плитку.

Плити

Підготовка поверхні під плитку
Плити з гіпсокартону і гипсоволокна повинні бути вологостійкими, а поверхню ідеально рівною і гладкою, після грунтовки через день можна починати облицювальні роботи.

Якщо на поверхні знаходиться стара плитка ПВХ, то потрібно її видалити разом із залишками клею і після починати облицювальні роботи.

Плитку дуже рідко укладають на деревину, хоча такі випадки бувають. Трапляється це, коли дерев'яна поверхня покрита дошками чи дерев'яними плитами. Облицювальні роботи починаються з закриття щілин і зміцнення нестійких дощок або плит з використанням спеціальної шпаклівки для дерева або полімерного ущільнювача.

Слідом укладають гіпсокартон або самовирівнюється розчин, а потім необхідно обробити цю поверхню спеціальною грунтовкою для дерева. Після висихання ґрунтовки починають укладати плитку.

Після якісної підготовки поверхні під плитку, ризик неякісної укладання плитки буде знижений на тридцять відсотків.