Споруджуємо розумний будинок «Розумний» або «інтелектуальний будинок» являє собою інноваційний комплекс засобів автоматики, який дозволяє об'єднати в єдину зручну систему управління всі наявні технологічні та комунікаційні системи, серед яких електроживлення, освітлення, опалення, а також водопостачання, кондиціонування та вентиляція (не кажучи вже про охоронно-пожежної сигналізації, відеоспостереження та контроль доступу, телебаченні, а також інтернеті, локальних мережах, телефонії, домашньому кінотеатрі і різних мультирум систем.Даний комплекс особливо актуальний для щасливих власників www.konstar.ru і заміських будинків, розташованих на віддалі від розвиненої інфраструктури мегаполісу, а тому повинен автономно надавати господареві всі необхідні складові комфорту і затишку. Адже сучасний заміський будинок сьогодні - це досить складний об'єкт з технічної сторони, оскільки оснащений різними пристроями життєзабезпечення, які треба контролювати навіть дистанційно.

Навіть досвідченій господині, часом, не вдається простежити за роботою величезної кількості побутових пристроїв, а також домашніх механізмів. І тим більше важко добитися узгодженого функціонування всієї техніки. І тут на допомогу прийде «розумний будинок», який змусить і системи, і усі наявні прилади взаємодіяти між собою відповідно до різних сценаріїв, які задаються при установці і програмуванні системи. До того ж при бажанні вони можуть легко видозмінюватися і модернізуватися. Отже, програми управління змусять «розумний будинок» працювати комплексно, на основі досить складних зв'язків, а також діалогу «заліза» з людьми.

Система «розумний будинок» в автоматичному режимі змінює режим роботи обладнання (все залежить від часу доби, днів тижня і місяця). Так, за допомогою системи можна здійснювати управління будь-якими споживачами енергії (освітленням, жалюзі, а також розетками та насосами) з найбільш будь-якій зручній для вас точки згідно заданої програми або з мобільного пульта дистанційного керування. Датчиками руху, встановленими в прохідних кімнатах приміщеннях або короткочасного використання, подасться системі сигнал про людському присутності, внаслідок чого система «розумний будинок» включить у відповідності з заданими часовими рамками світло та інші необхідні для комфортного перебування в приміщенні прилади, після чого, коли необхідність у приладах перестане бути актуальною - вимкне. При цьому в екстрених ситуаціях спрацюють датчики витоку води, диму, а також розбиття скла (ви будете негайно сповіщені про домашні проблеми, тоді як сама система прийме всі заходи щодо запобігання можливого збитку: перекриє воду, відключити електроенергію, зупинить або включить вентиляцію).

Треба сказати, що дана система може реалізовуватися поетапно, оскільки функції її з легкістю розширюються при інсталяції додаткових датчиків, а також керуючих модулів. А за допомогою дистанційного управління можна самостійно управляти побутовою технікою навіть з мобільного пульта.

Підсумовуючи, перерахуємо основні переваги "розумного будинку":

1. Всі наявні підсистеми працюють узгоджено. Так, кондиціонер не включиться, якщо буде відкрито вікно, якщо ж серед ночі ви вирішите подихати свіжим повітрям, то при вашій появі у дворі обов'язково спалахне світло.

2. Управління всіма пристроями здійснюється за допомогою бездротового пульта, так само як і всі зварювальне обладнання www.konstar.ru, або з багатофункціональних панелей, розташованих на стіні. При цьому дизайн настінних панелей з легкістю може бути узгоджений з абсолютно будь-якими електроустановочними виробами. На екрані пульта в доступній формі, російською рідною мовою можна знайти всі інструкції, які знадобляться для управління системою.

3. Інженерне обладнання такого інтелектуального будинку функціонує самостійно. Так, радіатори, популярні сьогодні теплі підлоги або кондиціонери самі "виберуть" необхідну потужність для створення оптимального температури і мікроклімату в приміщенні.

4. Існує вибір сценаріїв, за рахунок чого натисканням однієї кнопки вибирається і здійснюється будь-набір функцій, тоді як при натисканні кнопочки з ємною і змістовної написом "Нікого немає" скрізь вимкнеться світло, буде перекрита вода, а клімат-контроль автоматично перейде на економ-режим.

5. Забезпечується значна економія електроенергії, а також інших енергоресурсів.

6. значно подовжується термін експлуатації дорогої апаратури і побутових приладів.

7. Попереджуються можливі аварійні ситуації, завдяки чому забезпечується економія на дорогому технічному обслуговуванні.

8. З'являється унікальна можливість постійного (хоч і віддаленого) контролю, а також управління різними системами в будинку (за допомогою мобільного телефону або мережі Інтернет).