Утеплення підлоги в дерев'яному будинку Як відомо, старий дерев'яний будинок, в холодний період часу не здатний добре утримувати тепло, втрачаючи більшу частину і вам потрібно pol-master.com.

Це, в свою чергу, підвищує матеріальні витрати власників будинку на оплату опалення, а також, на придбання і використання додаткових обігрівальних приладів.

Важливою частиною утеплення дерев'яного будинку є пол, а точніше, створення подвійної системи, що складається з чорнового та чистового статі.

Настил чорнової підлоги

Для його облаштування використовують неотесані дошки шириною 15 см і товщиною 50 мм, які слід добре підігнати. Вони прикріплюються до лагів шурупами. Монтаж лад передбачає невеликий простір між ними і стіною, не менше 3 сантиметрів. Надалі, отримане простір заповнюється мінеральною ватою.

Після того, як дошки прироблені до лагам, їх засипають або піском, або керамзитом. Це потрібно для того, щоб забезпечити додаткову вентиляцію повітря і виключить появу плісняви.

Настил чистового статі

Здійснюється безпосередньо на чорнову підлогу, для чого використовуються тільки ідеально обтесані дошки, оснащені з'єднання «паз-шип». Відстань між чорновою і чистовою підлогою має бути 3-4 сантиметри.

Товщина самих дощок повинна бути 5 сантиметрів, а ширина 15 сантиметрів. Щоб під простором чистового статі здійснювалася природна циркуляція повітря, необхідна наявність виїмки на тильній стороні дошки.

Для додаткового утеплення підлоги використовують будь теплоізоляційний матеріал: пінополістирол (пінопласт, скловата, мінеральна вата. Головне, щоб кожен з них мав такі властивості, як зручність монтажу, довговічність, надійність, безпека і висока ступінь теплоізоляції.

Прекрасним теплоізоляційним матеріалом є базальтова вата, яка не схильна до горіння і здатна відштовхувати вологу.

Якщо ситуація не дозволяє використовувати утеплювач великої товщини, тоді найкращим варіантом стане пінополістирол.

Процес укладання теплоізоляційного матеріалу не являє собою нічого складного, і зробити все можна самотужки, не витрачаючи кошти на послуги професіонала. Утеплювач прокладається між чорновою і чистовою підлогою. На поверхню чорнової підлоги слід розстелити руберойд, який засипається шаром піску і розрівнюється. Далі, на пісок настилають поліетилен, утеплювач і приступають до настилу чистового статі.

Джерело: pol-master.com