Як самостійно покласти ламінат Популярність ламината в якості напольного покриття обумовлена в тому числі і тим, що процедура його монтажу не представляє особливих складнощів. Кожен власник, добре котрий підготувався до цієї роботи, зможе своїми силами якісно покласти це підлогове покриття.

Весь процес можна розділити на кілька дій, кожна з який володіє великим значенням.

Як підготувати підлогу до укладання ламінату

Основна вимога, що пред'являється до робочої поверхні під ламінат, стосується його рівності. Ламіновані панелі можуть бути покладені тільки на таку підставу, яке позбавлене помітних перепадів висот. Вирівняти підлога під ламінат можна за допомогою цементно-піщаного розчину або деревних плит. Обидва варіанти дозволяють отримати надійну поверхню під обробний матеріал.

Але важливо врахувати, що після заливки цементно-піщаної стяжки додатково потрібно укласти підкладку. Наприклад, можна використовувати спінений поліетилен. Він збільшить ізоляційні можливості статі, а також дозволить ламінату прослужити довше. На суху стяжку з ДСП або МДФ підкладку укладати не потрібно.

Як самостійно покласти ламінат
Як самостійно покласти ламінат

Як укласти ламінат на підлогу

Щоб при монтажі ламінату оздоблювальне покриття не зміщувалося, перший ряд панелей необхідно відокремити від стіни розпірними клинами. Зазор між ламінатом і стіною повинен становити близько 10 мм. Починати укладання слід з далекого кута кімнати. Кожна наступна панель вставляється шипом в попередню. Щоб щільно пристикувати панель, необхідно простукати її торець дерев'яним молотком. Можна використовувати звичайний молоток, але тоді між ним і панеллю слід спочатку підкласти дерев'яний брусок.

З другого ряду необхідно зміщувати панелі ламінату приблизно на половину елемента. Тому відразу доведеться розрізати першу панель навпіл. Спосіб скріплення сусідніх рядів також передбачає поєднання шипа і паза. Аналогічним чином вкладається вся обробка. Тільки в тих місцях, де розташувати цілу панель не можна, доводиться виконувати підрізання матеріалу електричним лобзиком або звичайною ножівкою. Але електролобзик дозволить виконати, в тому числі, і фігурний розріз.

Фінішні заходи

Перевагою ламінату є те, що він не вимагає якої-небудь фінішної обробки. Тому після того, як ламінат покладений на всій площі підлоги, можна відразу переходити до установки плінтусів. Фарбувати або лакувати таку облицювання не потрібно.