Застосування пінопласту в будівництві Пінополістирол широко використовується в будівництві в основному в якості утеплювача, зараз без нього m-x.com.ua буде поганим рішенням. Причиною цього є високі теплоізоляційні властивості матеріалу, а також хороша стійкість до механічних навантажень, незважаючи на невелику щільність і масу.

Якщо раніше пінопласт частіше застосовувався при зведенні приватних будівель, то в даний час монолітне будівництво не можна уявити без цього термоізолятору (багатошарові панелі, зовнішнє утеплення тощо). Великою популярністю користується пінопласт також під час відновлення старих будівель, адже його невелика вага практично не збільшує навантаження на старі перекриття.

В цілому, цей незамінний будівельний матеріал має наступні напрямки застосування:

1. Трубопроводи. При подачі теплої води і опалення дуже важливо, щоб як можна менший відсоток енергії був втрачений під час транспортування. Також є небезпека сезонного замерзання, тому теплопроводи особливо потребують ізоляції. Завдяки застосуванню пінопласту не тільки значно знижуються тепловтрати, це також дає можливість прокладати труби не так глибоко, як раніше, що значно економить ресурси. Крім теплопроводів, пінопластом ізолюють та інші комунікації – телефонні лінії, електричні кабелі і т. п.

2. Термоізоляція стін. Пінопласт підходить як для робіт всередині приміщень, так і з вулиці. Середня товщина плит при цьому – 3-5 сантиметри. Кріплення на основу стіни здійснюється як механічним шляхом, так і за допомогою клею. Матеріал дуже легко ріжеться за розміром, для цього підійде будь-гострий ніж. Головною умовою при утепленні стін полістиролом є необхідність його облицювання, що значно збільшує термін його служби. При фасадному утепленні у ролі облицювання зазвичай виступає штукатурка з використанням армуючої сітки, а також кераміка або цегла. При утепленні всередині приміщень шар пінопласту найчастіше закривають гіпсокартоном чи вагонкою. Слід зауважити, що крім теплоізоляції, матеріал також відмінно захищають приміщення від шуму.

Застосування пінопласту в будівництві

3. Підлоги. Для поліпшення теплоізоляційних якостей підлоги використовується пінопласт товщиною до 50 мм, де він виступає зазвичай як частина слоенной ізоляційної конструкції, зверху якої влаштовується цементна стяжка або укладаються листи ДСП. Використання пінопласту у підлогах значно знижує шум від ударів і кроків.

4. Дахи. За допомогою пінопласту влаштовуються невентильовані і вентильовані дахи багатоквартирних будинків, при цьому найбільш оптимальна товщина матеріалу – 70 мм. також цим матеріалом зручно утеплювати двоскатні дахи, що дає можливість використовувати горищні приміщення під житло.

5. Фундаменти. Пінополістирол широко застосовується при облаштуванні різних видів фундаменту як у малої будівництві, так і при зведенні висотних будівель. Завдяки цьому значно економляться кошти на бетоні, арматури тощо, адже матеріал відрізняється дуже невисокою ціною.