Шліфування паркету своїми руками Без перебільшення, можна сказати, що паркет – це відмінне підлогове покриття. На жаль, з часом цей матеріал втрачає блиск і ідеальну, гладку поверхню. Міняти покриття тільки з-за втрати деякої свіжості, звичайно ж, не варто.

Є цілком ефективний метод відновлення дерев'яних підлог – шліфування паркету Київ.

Ринок послуг з ремонту приміщень, має широкі можливості у цій сфері. Профільні фахівці, залежно від бажання замовника, виконують циклювання або шліфування підлоги.

Але шліфування під силу виконати і самостійно, перешкодою на цьому шляху може стати занадто специфічний інструмент, застосовуваний для оновлення покриття – шліфувальна машина. Купувати такий механізм для разового використання занадто дорого, але якщо є можливість взяти його в тимчасове користування, можна сміливо приступати до ремонту.

Апарати для ремонту паркетної підлоги досить громіздка техніка і за принципом роботи поділяються на два типи – стрічкові і дискові. Обидві модифікації обов'язково забезпечені системою збору пилу, що важливо для експлуатації в невеликих приміщеннях.

Перший етап роботи полягає в грубому видалення старого шару лаку або спеціального воску, для цього застосовують абразиви зернистістю Р від 60 до 80 Р. Занадто грубе полотно Р 12 в подальшому ускладнить чистову обробку і доведеться збільшити товщину шару, що знімається, який не повинен перевищувати одного міліметра.

Перший чистовий прохід виконується наждачним полотном з середньою зернистістю до 120 Р. Після проходу середнім полотном, паркет доводять тонкої шліф шкуркою Р. 150 – Р 180 до ідеального стану. Важкодоступні, кутові ділянки підлоги зачищають ручної шліфмашинки.

Для більш повного доступу до всієї поверхні, необхідно зняти плінтус по периметру кімнати. Особливу увагу слід приділити виступаючих деталей, наприклад, головок шурупів або цвяхів, оскільки металеві предмети можуть пошкодити рухомі частини шліфувальної машини.

Після закінчення всіх етапів шліфування оновлену поверхню очищають від залишків деревної пилу побутовим пилососом. Потім, бажано не відкладаючи, відразу після очищення нанести шар паркетного лаку. Через добу-саме стільки часу потрібно для того, щоб лак повністю висох і з нього можна було ходити, ще раз перевіряється якість виконаної роботи. У разі якщо лак занадто сильно вбрався в дерево, підлога покривається ще одним шаром.

Завершальним штрихом, кріпляться нові плінтуса і потьмянів паркет знову чудово виглядає. У наступній статті ми поговоримо про те як відбувається укладання паркету.