Поради по укладанню мармолеум Мармлеум є досить новою розробкою у сфері виробництва підлогових покриттів, однак за короткий час він завоював значну популярність. Це пояснюється його технічними характеристиками, совместившими в собі властивості лінолеуму і ламінату, а також виняткова екологічність матеріалу, що включає в себе тільки натуральні компоненти.

Виходячи з незвичайності властивостей мармолеум, існують і певні нюанси в його укладанні, злегка нагадує роботу з ламінатом або паркетною дошкою:

1. Підготовка поверхні підлоги. Традиційна процедура для будь-якого підлогового покриття, і головне завдання в даному випадку – домогтися рівної поверхні, адже мармолеум є досить крихким матеріалів, тому важливо уникнути наявності всяких ямок і переходів. У випадку з дерев'яною підлогою вирівнювання здійснюється за допомогою ОСБ листів або фанери, якщо ж підстава бетонну зручніше за все скористатися самовирівнюється стяжкою.

2. Облік коефіцієнта температурної деформації. При укладанні важливо врахувати те, що мармолеум реагує на зміни температури, злегка змінюючи свої розміри, зразок ламінату. Тому по периметру приміщення, що відбувається влаштовуються температурні зазори, для чого використовуються спеціальні вкладки в комплекті матеріалу. Також мармолеум не можна жорстко фіксувати з підлогою через приклеювання або інших способів, дуже важливо, щоб він зберігав певну рухливість.

3. Укладання. У цьому процесі може застосовуватися два способи, звичайний, і з підбором малюнка. У першому випадку процес повністю імітує укладання ламінату, а в другому – початок роботи ведеться від центру кімнати, що дає можливість передбачити всі необхідні комбінації відтінків.

4. З'єднання. Внаслідок гнучкості цей процес складніший, ніж при укладанні ламінату. Справа в тому, що стикування мармолеум краще всього проводити під деяким кутом, що здійснюється за рахунок використання косих брусків. Це пристосування значно прискорює процес укладання, а кут скосу вибирається з розрахунку найбільшої зручності з'єднання. Забивання окремих смуг в пази один одного здійснюється із застосуванням спеціальної наставки.

Поради по укладанню мармолеум

5. Порізка. Порізку мармолеум найзручніше здійснювати ручною ножівкою по металу з дрібними зубцями, або електричним лобзиком з аналогічною пилкою.

Сам процес монтажу окремих смуг матеріалу не дуже складний, головне робити знижку на його крихкість, і враховувати це при роботі. По завершенню укладання отримане покриття крихким не є.