Заміна лінолеуму в кімнаті з бетонними підлогами Заміна лінолеуму в квартирі з бетонними підлогами, мабуть, найпростіша робота з ремонту підлоги. У будь-якому випадку, у вас вже є старий шматок лінолеуму, який можна використовувати двічі.

Старий лінолеум можна використовувати, як лекало при вирізанні нового шматка і в якості основи, на який стелиться новий лінолеум.

Щоправда, другий випадок використання старого шматка не завжди працює. Він може бути порваною; і я не раджу стелити новий лінолеум, якщо старий лінолеум на повстяній основі. У будь-якому випадку необхідно переконатися, що бетонна підлога рівна і не має вад. Якщо відбулися які-небудь деформації підлоги, то в цьому місці необхідна стяжка.

Врахуйте, що стяжка досягає порогу критичної стійкості за добу (не менше) і це при нормальній температурі і вологості, а оптимальний термін витримки — сім діб, саме за цей час бетон досягає 70% міцності (повний термін 28 діб, але цього, як правило, в побутових умовах не треба). Зазвичай, якщо ділянки підлоги під стяжку і невеликі вади не глибокі, досить трьох діб. Лінолеум краще стелити одним шматком, сучасні види цього покриття буває шириною до 6 метрів, тому всю квартиру можна застелити лінолеум з однаковим малюнком, щоразу обираючи потрібну ширину.

Заміна лінолеуму в кімнаті з бетонними підлогами
Заміна лінолеуму в кімнаті з бетонними підлогами

Викладати і вирізати лінолеум треба з довгої сторони, не забуваючи про виступи в дверні отвори або віконні ніші. Ось в таких випадках і стане в нагоді старий шматок, як лекало. Ніколи не поспішайте обрізати весь край повністю — рівні стіни зустрічаються рідко, як і прямі кути і паралельні стіни, ріжте по місцю.

Після стартової довгої сторони переходите до прилеглих коротким сторонам, знову-таки не забуваючи про виступи під отвори і ніші. Останній ріжете протилежну сторону старту, ось тут максимальна обережність, тому що компенсувати помилку вже буде нічим. Дайте лінолеуму добу відлежатися, подрежьте краї так, щоб між лінолеумом і стіною був невеликий зазор (до одного сантиметра), зазор потрібний, щоб не було «хвилі». Можете кріпити плінтуса.

В кімнатах до 20-25 квадратних метрів, у випадку, якщо лінолеум вирізаний одним шматком, клеїти до підлоги його не треба — достатньо плінтусів, декоративних порогів в міжкімнатних дверях і ваги меблів.