Фанера. Види та переваги використання Фанера виходить в результаті склеювання деякої кількості шпоновых аркушів. Завдяки перпендикулярної позиції листів всередині фанери матеріал значно виграє в міцності.

Клей у виробі відповідає за такі якості як пожежостійкість і вологостійкість, а також служить для збільшення довговічності матеріалу.

У більшості випадків фанеру застосовують, щоб створити гладку поверхню, яку потім обробляють, також вона може служити основою для монтажу будь-якого матеріалу. Гідність фанери полягає в тому, що витрати на вирівнювання при її використанні зводяться до мінімуму.

При порівнянні з іншими матеріалами аналогічного призначення можна помітити, що фанера виграє у них по більшості позицій. Маса фанери невелика, вироби з неї несильно навантажують фундамент і каркас. Матеріал чудово піддається різанню, в ньому без особливих трудовитрат можна зробити будь-вирізи у відповідності з конфігурацією оброблюваної поверхні. Крім того, матеріал не занадто дорогий у порівнянні з більш сучасними конкурентами.

Фанеру виготовляють із хвойних порід дерев (найчастіше з сосни) і берези. Крім цього поширені комбіновані варіанти, в яких присутні і те, і інше сировину. Фанерні листи з хвої невеликі за вагою і виглядають цілком симпатично. А матеріал на березової основі характеризується функціональністю. Така фанера здатна витримувати значне навантаження, зазвичай вона служить для обробки стін і підлоги. Нарешті, комбіновані типи фанери поєднують позитивні якості березових і хвойних різновидів. Вони одночасно досить міцні і витончено виглядають. А по ціні виграють у фанери з берези.

Фанера. Види та переваги використання
Фанера. Види та переваги використання

Щоб якісно обробити фанерну поверхню можна вибрати найбільш підходящий варіант лаку або фарби. Якісне лакофарбове виріб вдало підкреслить особливості текстури фанери. Настільки ж добре фанерне підставу підійде для обробки текстилем або обклеювання шпалерами.

Одна з ключових характеристик фанери – її міцність, яка обумовлена вдалим будовою волокон, їх шари розташовані перпендикулярно один до одного, що збільшує опір матеріалу зламу.

Для монтажу матеріалу можна використовувати звичайні цвяхи, а також шурупи і болти. Крім того, фанеру приклеюють до основи. Між фанерними листами слід залишати простір завширшки 3 міліметри, яке дасть можливість оздоблювального матеріалу розширитися при зміні вологості.