Власноручне виготовлення альтанки Не варто запрошувати дорогих фахівців, щоб прикрасити свій дачну ділянку прекрасною альтанкою. Не треба бути професійним будівельником яким потрібні fairway.com.ua щоб втілити цю мрію в життя самостійно.

Просто потрібно провести ретельні розрахунки та визначитися із зовнішнім виглядом альтанки. Самого простого вміння користуватися елементарними інструментами буде цілком достатньо. Саме цими девізами користувався я, коли робив першу в моєму житті будова.

Необхідні розрахунки і матеріали

Вибравши місце для майбутньої будови, і визначившись з темою дизайну, я зробив необхідні розрахунки. Альтанка планувалася розміром 3х3. Чесно кажучи, досвіду в мене не було, тому я закупив матеріали орієнтовно, як кажуть, на око. Даний фактор дещо ускладнив роботу, вірніше, зробив її більш тривалою.

Мною були придбані наступні матеріали:
1. Бруси 100х100 по 3 м. – 15 шт. (хоча треба було взяти за кілька 2.3 і за 1 м.) Це вже справа досвіду.
2. Бруси 50х100 по 4.5 м. -20 шт. (цього також було більше і розміри потрібні менші).
3. Підлогова дошка – 10 кв. м.
4. Вагонка – 20 кв. м.
5. Кількість рейки (20х30) і покрівельного матеріалу не підраховував, бо були у мене в достатку.
6. Цемент (мішок) і сотня цеглин.
7. Природно, цвяхи і шурупи.

Хочу звернути увагу, що я дещо безвідповідально поставився до розмірів брусів, бо маю свою циркулярку. В іншому випадку, скажу, що розміри краще розрахувати більш точно. Це прискорить процес роботи.

Власноручне виготовлення альтанки
Власноручне виготовлення альтанки

Початок будівництва

Акуратно розмітивши територію, викопав дев'ять ямок під майбутній фундамент. У кожну ямку встановив стовпчик з цегли. На кожен стовпчик пішло по десять цеглин. В середину вставив металевий стрижень. Він може бути близько 10 мм діаметром. Міліметрів двісті всередині і стільки ж повинно стирчати зовні.

Все це справа зацементировал. Грубо кажучи, фундамент готовий. Підстави обробив ізоляцією. Тут може підійти будь-ізоляційний матеріал. З п'яти брусів 100х100 довжиною три метри зміркував основу будови. Там, де бруси перетинаються, з'єднував "вполдерева", на кутових стовпах насаджував на стирчать прутки. Перед цим, природно, просвердлив відповідні отвори на матеріалі.

Власноручне виготовлення альтанки
Власноручне виготовлення альтанки

Далі йде обробка брусів, щоб при їх з'єднанні виходив замок. Дуже важливо звернути увагу на лаги для підлоги. Дуже важливо, щоб в лагах була вибірка, як мінімум, на чверть. При закріпленні конструкції саморізами, важливо постійно перевіряти майбутню альтанку на горизонтальність.

Після цього можна приступити до будівництва каркаса. Верхню частину брусів слід підготувати для майбутнього кріплення крокв. Краще застосовувати металеві куточки, для ефективного кріплення. Не можна забувати і про діагональну обв'язку. Її краще робити на землі.

Підлогу можна зробити на свій смак. Він може бути на рівні землі, а може бути трохи піднятий. Якщо підлога буде на рівні землі, то підставою для нього може бути, що завгодно. Я зробив підставою тротуарну плитку. Підсумок такий, коли обв'язка проведена, горизонтальність перевірена і вирішена проблема з підлогою, слід подумати про даху.

Власноручне виготовлення альтанки
Власноручне виготовлення альтанки

Я вирішив, що дах буде двосхилий. Це і простіше, і не вимагає кваліфікованих будівель. Чотири крокви поєднав поперечиною і кріпив їх рейками, а також до обвязочному бруса. Підставою даху вирішив зробити фанеру. Це дешево і «сердито». Її закріплював шурупами і поступово прибирав рейки, які грали роль тимчасової підтримки. Покрівельний матеріал у мене був найдоступніший і найдешевший – металочерепиця.

Підготовка у внутрішній обробці

Ось таким чином, не поспішаючи і поетапно, був виготовлений скелет майбутньої альтанки. Тут є важливий момент. Всі матеріали, які йдуть на будівництво важливо обробити оліфою або влагоизолирующим засобом.

Власноручне виготовлення альтанки
Це не є проблемою, такі кошти можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Це позбавить Вас від будівництва нової альтанки, через кілька років. Особливо важливо це для тих регіонів, де рівень вологи дуже високий.

Я робив відкриту альтанку, щоб у ній було свіже повітря і сонячне світло. У зв'язку з цим, оздоблювальні роботи виявилися не хитрими. Наявною рейкою, я створив переплетення, що красиво і має якийсь дизайнерський задум.

По середині альтанки встановив невеликий стіл, а з боків прості дерев'яні лавочки. Звичайно, роблять альтанки і з вікнами, і навіть з опаленням, але мені цього не потрібно. Основне завдання моєї альтанки – приємно посидіти в жарку погоду з келихом пива і шомпуром шашличка.

Підсумок моїх робіт радує мене до цих пір.