Як правильно закладати шви на лінолеумі Під час настилання лінолеуму нерідко бувають моменти, коли необхідно зістикувати два шматки, при чому стикування повинна бути не тільки надійним, але і естетичної.

Старі методи закладення швів за допомогою цвяхів або скотча на сьогоднішній момент вже втратили свою актуальність. В даний час для цих цілей використовується метод зварювання, яка буває холодною і гарячою.

Метод холодної зварювання дуже зручний і практичний у випадках роботи в побутових умовах.

Він здійснюється по наступній інструкції:

#10102; Очистити обидві смуги від бруду і пилу.
#10103; Проклеїти малярською стрічкою обидві сторони стику.
#10104; Зверху малярних стрічок нанести спеціальний клей для підлоги.
#10105; Після висихання клею зняти стрічку.

Такий спосіб зазвичай застосовується до побутових і полукоммерческим видів лінолеуму. При цьому важливо пам'ятати про наявність двох типів клею для здійснення цього типу зварювання. Перший з них призначений для цілком нового матеріалу, а другий застосуємо до покриттів, який пролежав якийсь час. У першому випадку відбувається розплавлення країв матеріалу і зварювання між собою. У другому випадку клейовим складом заповнюють щілини, що утворилися, тим самим усуваючи їх і скріплюючи окремі шматки лінолеуму.

Як правильно закладати шви на лінолеумі
Як правильно закладати шви на лінолеумі

Метод гарячої зварювання застосовують для комерційних видів лінолеуму. Під час неї використовується спеціальний шнур, який укладають в вирізану під нього канавку, по всій довжині стику. Колір шнурів буває різний, так що можна підібрати відповідний під фарбування матеріалу. Після укладання шнура виробляють його зварювання з матеріалом, використовуючи для цих цілей будівельний фен. Відразу після зварювання відбувається чорнова підрізування шва, при цьому залишається запас на усадку після охолодження. Після повного охолодження виробляється остаточна зачистка місця зварювання. Весь процес гарячої зварювання досить складний і вимагає спеціального устаткування, тому доручити його здійснення краще досвідченим фахівцям.

Що стосується стиків лінолеуму по периметру стін, то в цьому випадку краще не вдаватися до методу зварювання. Більш практичним буде використання двостороннього скотчу, але перед цим матеріалом необхідно дати добре устоятся, інакше будуть утворюватися бульбашки на поверхні. Деякі фахівці взагалі не рекомендують закріплювати краю лінолеуму клеєм, а просто прикрити їх плінтусом – це дає можливо при усадці регулювати стан поверхні.