Рідкі шпалери інновації в сучасному ремонті Людство протягом усієї своєї історії прагнули вивчити щось нове і незвичайне, виходячи при цьому за традиційні рамки. У кожній сфері діяльності з'явилося безліч цікавих, інноваційних речей, які могли згадуватися хіба що у фантастичних оповіданнях письменників минулих століть.

Величезні зміни відбулися також в області ремонту і будівництва. Постійно змінюються матеріали разом з компонентами, способи їх застосування та методи облаштування житла. Кваліфіковані будівельні фахівці використовують сьогодні тільки найсучасніші матеріали.

Що собі уявляє людина, коли він чує словосполучення «рідкі шпалери»? Переважно щось маревне, чого в реальності не існує. Всі знають, що таке звичайні шпалери. Це папір з малюнком, зібрана в рулони, яка приклеюється до поверхні стіни. Але що робити з рідкими шпалерами? Особливість їх у тому, що вони не наклеюються, а наносяться на поверхню зразок штукатурки. Рідкі шпалери — це суміш волокон текстильного, бавовняного і целюлозного типів, а також барвника і клейкої суміші. У продаж вони надходять пластиковими пакетами, а зовні дуже схожі на звичайні сухі тирсу.

Рідкі шпалери наносяться досить складно, тому тут треба мати певний досвід в штукатурних роботах. Якщо планується створити який-небудь малюнок, тоді потрібен також художній талант. Отриманий результат не змусить себе довго чекати, перевершуючи будь-які очікування. Крім того, більшість нових різновидів шпалер наноситься спеціальним будівельним пістолетом, а це надає широкі можливості для тих, хто зі штукатурними роботами дружить не особливо добре.

З рідкими шпалерами справа йде зовсім по-іншому, ніж із звичайними: тут не потрібно думати, з якого місця починати клеїти, як правильно підганяють малюнок, і як усунути нерівності стін. Повністю відсутні такі неприємні явища, як бульбашки, а також рассохшиеся стики, які зазвичай виникають між смугами паперових шпалер. Їх рідкі «побратими» чудово укладаються на будь-яку поверхню, приховуючи при цьому як великі, так і дрібні дефекти.

Застосовувати такі шпалери можна в будь-яких приміщеннях, в тому числі і на кухні, але тут їх потрібно покрити невеликим шаром лаку. Завдяки цій процедурі волога не зможе проникнути в структуру матеріалу, що дозволяє продовжити термін його служби. Що стосується догляду за рідкими шпалерами, то він надзвичайно простий. Достатньо всього лише почистити їх звичайним пилососом, після чого вони знову будуть як нові. Крім цього, ці диво-шпалери можуть приховати будь-які тріщинки і створювати дуже непоганий звуковий і тепловий бар'єр.

Поверхня стіни перед нанесенням рідких шпалер повністю позбавляють від старого покриття, різного сміття, пилу та інших небажаних елементів. При необхідності стіни покривають шаром грунтовки. Рідкі шпалери перед застосуванням розводять до одержання необхідної консистенції. Склад наносять легкими, але акуратними рухами, використовуючи для цього звичайний шпатель. На період повного висихання впливають температура повітря в приміщенні і рівень вологості. Зазвичай шпалери висихають у середньому за 15-70 годин.