Як укласти мозаїчну плитку Вибрати мозаїчну плитку, яка б ідеально вписалася в інтер'єр вашої ванної кімнати, кухні і відмінно виглядала на підлозі, дуже непросто. Палкі суперечки всієї родини з цього приводу забезпечені, особливо враховуючи величезну різноманітність ринку.

Кам'яна, скляна мозаїка, імітація під цеглу і натуральний камінь – це тільки невелика частина можливих варіантів.

Але спокою не чекайте та після визначення з вибором. Адже якісна красива мозаїка – це ще тільки перший крок. Далі її потрібно правильно укласти. Знайти професіоналів, яким потрібно купити www.resterm.ru – справа не з легких, та й вартість такої роботи відчутно б'є по кишені. Але є варіант самостійного укладання – своїми руками буде дешево і якісно, якщо озброїтися необхідними знаннями.

Підготовка поверхні

При кладці мозаїчної плитки слід приділити особливу увагу підготовці поверхні, так як цей матеріал дуже вимогливий. Мозаїка просто не буде триматися на забарвленою або полакированной поверхні, а також на старому кахлі.

Важливо, щоб стіни були рівними, без тріщин і горбів – їх слід вирівняти шпаклівкою або штукатуркою. Рівну підготовлену поверхню слід обробити грунтовкою для кращого зчеплення клею і стіни, щоб мозаїка не зрушувалася і не сповзала.

Як укласти мозаїчну плитку
Як укласти мозаїчну плитку

Важливо також правильно підібрати клей для плитки. Так, якщо мозаїку планується укласти у ванній, слід вибрати суміш, призначену для приміщень з підвищеним рівнем вологості. Для кухні слід врахувати, що біля плити стіна постійно нагрівається, тому якщо вибрати невідповідний клей, мозаїка незабаром може відвалитися.

Укладання мозаїки

Перед тим як приступити безпосередньо до укладання плитки, потрібно розмітити стіну. Якщо працювати «на око», обов'язково щось вийде не так і навіть найвишуканіша мозаїка перетворитися в зіпсований матеріал. Тому з допомогою рулетки і рівня визначте лінію першого ряду, де він починається і закінчується, і межі шматки мозаїки зліва і справа.

Як укласти мозаїчну плитку
Перший ряд – найважливіший. Він – основа всієї кладки, і якщо ви нерівно прокладіть його, то весь малюнок піде навскоси, так що кінцевий результат навряд чи вас задовольнить.

Клей наносять на стіну і плитку шпателем з v-образними зубцями, рівномірно розмазуючи його на невеликій поверхні. Врахуйте, що деякі склеювальні склади досить швидко висихають, тому перед їх нанесенням потрібно підготувати мозаїку, щоб відразу її приклеїти.

Кожну плитку потрібно рівномірно придавити, «розгладити» будівельним бруском, щоб забезпечити хороше зчеплення з клеєм і стіною. Не забувайте під час кладки регулярно перевіряти поверхня стін рівнем, особливо якщо працюєте з великою кам'яною мозаїкою. Нерівності на стіні можуть зіпсувати весь малюнок.