Як я робив кухню Коли в'їхали в квартиру, тоді britt.vn.ua було основним джерелом доходу для мене, кухня була, можна сказати, гола і дуже невелика (на 2,2 2,8 м). А вмістити хотілося дуже багато з розрахунку на чотирьох чоловік.

До «довгої» стінці з одного боку впритул прилягає отвір дверей, а з іншого - вікно. Уздовж неї тільки обідній стіл зможе встати. Відповідно, залишається стіна навпроти, де потрібно розмістити холодильник, плиту, мийку і, звичайно ж, шафи. При цьому зліва проходить вертикальний стояк опалення, майже посередині тягнеться стояк з газом, поруч з ним витяжка, а справа внизу зі стіни стирчить злив і труби для раковини.

Одним словом, виміряв, сіл, похнюпився і почав думи думати. Малював і так, і сяк. Визначився з розстановкою (зліва направо, від вікна до дверей): спочатку холодильник, потім шафа 30 см шириною якраз до стояка з газом, потім електроплита, шафа 40 см, мийка 50 см, потім шафа-колона 40 см і як раз вперлися в стінку.

Прикинув, якщо купувати кухонний комплект, то з нього я зможу розмістити тільки пару шаф і www.postroil.com. Решта - або в розбирання, або в перегородку.

Ось тут-то я і зрозумів, що не просто можна, а прямо-таки потрібно робити кухню. Ніколи до цього нічого подібного не створював, з www.postroil.com не працював, фасадами не займався. Прикинув по грошах - робити самому дешевше (звичайно, без обліку витраченого часу). Найпростіша кухня з фасадами з ЛДСП без всяких прикрас у нас коштувала приблизно 10000 руб., та ще більшу частину треба переробляти. Трохи забігаючи вперед, скажу, що на матеріали та витратні у мене пішло близько 5000 руб., плюс фрезер з фрезами (2000 руб.), зате кухня виглядає так, як я задумав.

Розкажу про процес виготовлення кухні. Наявний на той момент інструментарій складався з ударної дрилі BD164R, купленої в 95-му році, дискової пилки BD227, акумуляторної викрутки 9019-30 (всі фірми BlackDecker, чорного кольору). До речі, до цих пір працюють, хоча я їх і не шкодував. Правда, у дрилі з'явилося биття, але з урахуванням виконаної роботи і терміну служби це нормально, і рік тому «помер» один акумулятор у викрутки, в сервісі допомогти не змогли, сказали, що такого немає.

Поставив китайська-працює, але порівняно з рідними його ненадовго вистачає. А з рідними акумуляторами www.postroil.com крутила відмінно - хоч і не швидко, але доводилося утримувати двома руками, щоб з шурупа не зірвало. Після цього звичайною викруткою докрутити вже не виходило. Зараз деякі і трохи сварять цю марку, але у мене до мого інструменту претензій немає.

Також брав у сестри лобзик BlackDecker KS656PE. Безключовий затискач пилки - річ зручна, і показав він себе добре, за кілька років не було ніяких проблем. Один раз забувся і затиснув пиляння Bosch, помітив, коли розпиляв і вийняв її. Недолік - по прямой пиляння заводило, але це, наскільки я зараз розумію, хвороба більшості лобзиків.

Ще був у мене рубанок Bosch PHO 16-82. Хоча він іс одним ножем, але стругає чисто. Також купив найдешевший фрезер «Фіолент» потужністю 600 Вт з цангою 8 мм, набір китайських фрез (12 штук) і одну пазову фасонную фрезу. Висоту нижніх шаф підігнав під висоту електроплити з урахуванням товщини стільниці. Верхні шафи вирішив зробити висотою 90 см і глибше, ніж зазвичай, - 45 см, щоб влізло все і навіть більше!

Як я робив кухню
Визначився з розмірами, кількістю www.postroil.com. Знайшов програму з розкрою плит, вона поклала все стінки на два листа ЛДСП. Замовив листи, привезли їх-і тут я зойкнув. Листи важкі і величезні (1,7х3,5 м), з трудом з водієм на перший поверх занесли. А я живу на 4-м. Моя порада: або нехай вам все напиляти і привезуть готові стінки, або нехай поділяють на кілька підйомних частин, щоб можна було занести. Але мій продавець не пиляв, а той, хто погоджувався, брав за квадратний метр в два рази більше вартості самої плити. Конкуренції на них немає!

Але робити нічого, взяв роздруківку розкрою, зробив чорнову розмітку, спустив кабель і розпиляв циркуляркою на кілька частин. Диск на циркулярці - звичайний з твердосплавними напайками, тому були відколи до 2 мм. Про спеціальному диску по ламінату я тоді нічого не знав. Нещодавно такий диск потрапив у руки, спробував, і мені дуже сподобалося. Щоб прибрати відколи, став пиляти лобзиком. Бідний я, бідний лобзик!

Це була робота не для нього. По направляючої пиляти не міг, так як пиляння заводило, і апарат необхідно було тримати під кутом до лінії пропилу. Відповідно рез виходив не ідеально прямим, тому брав напилок - і вперед, вирівнювати. Одним словом, недумающая голова рукам спокою не давала.

При цьому пилки тупилися дуже швидко і тому робили великі відколи, доводилося міняти їх частіше. Пішло близько десяти пилок, а це приблизно вартість диска з ламінату. Нарешті заготовив стінки, зібрав шафи на євро-гвинти, прикрутив задні стінки з фанери. Стільницю купив, вистачило всього лише 1,2 м по довжині, випиляв лобзиком діри під раковину і під кран, все це вставив, підключив. І ось вона, маленька радість -вода на кухні з'явилася.

Полиці і висувні ящики зробив з фанери і наличників. Тепер все це багатство треба розмістити на кухні. Праворуч внизу, де виходять труби для раковини, довелося зробити з дощок приступок і на нього помістити шафа-колону. Встановив нижні www.postroil.com повісив верхні, вони вийшли маленької сходинкою, так як стіни виявилися, як завжди, кривими. Усі шафи для надійності скрутив між собою.

Ось тепер настала пора приступати до фасадів. Відповідальний момент, від цього багато в чому залежить сприйняття всієї моєї роботи. Знову засмутився: спеціальних рамкових і фигарейных фрез не було, вони дорогі, та й фрезер інший потрібен. Тому вирішив зробити фасади, максимально схожі на «справжні», наявними інструментом.

Для рамок купив рейок перетином 18 на 65 мм і довжиною 1 м. Перевірив, щоб товщина не гуляла. З них напилил вертикальних і горизонтальних брусків без припуску. Пази у вертикальних брусках (розміром 6х65 мм і глибиною 20 мм) робив фрезером прямий пазової фрезою. Для цього затискав струбцинами відразу дві заготовки майже впритул один до одного між кількох дощок. Дошки служили опорою для підошви фрезера і для паралельного упору. Виставляв фрезу на середину бруска і робив паз за три-чотири проходу.

Як я робив кухню
На жаль, копіювальної втулки для полегшення процесу не було. Пази робив рубанком. Знімав чверть з кожної сторони по 6 мм за кілька проходів. Головне - не завалювати паз, щоб потім рамку не перекосило, але надійніше робити фрезером з прямою пазової фрезою за допомогою найпростішої «приспособы». Зробив пробну складання рамок, підігнав, де потрібно, щоб не було перекосів і щілин. Потім посадив на клей і для вірності вкрутив по парі шурупів на кожен шип.

Кромочной калевочной фрезою пройшовся по лицьовій внутрішньої частини фасадів. Потім прямої пазової фрезою вибрав чверть глибиною 10 мм з внутрішньої частини фасадів для фільонки або скла. При цьому, хоча на фасадах під скло верхня частина скла, зроблена лобзиком, вирішив не мудрувати з вирізуванням скла, а чверть вибрав побільше, під прямокутне скло. І наостанок пройшовся інший кромочной калевочной фрезою по краях фасаду. Загалом, рамки готові.

Тепер настав час приступати до фільонки. Спочатку напилил з клеєного меблевого щита заготівки потрібного розміру, потім зняв www.postroil.com чверть шириною 30 мм та глибиною 8 мм (це максимальна глибина, яку дозволяв мій рубанок) тільки на лицьовій стороні. Фрезером з пазової фігурної фрезою за допомогою паралельного упору пройшовся по створеному виступу на філенко. Тієї ж фрезою зробив вигин на фільонках, за формою збігається з верхньою частиною рамки під скло. Вставив фільонки в рами на клей, подекуди прихопив шурупами.

Фасади для висувних ящиків і деяких маленьких дверей робив повністю з меблевого щита. Внутрішній малюнок робив пазової фігурної фрезою або з допомогою паралельного упору на прямих ділянках, або просто вів по малюнку. Краї обробив кромочной калевочной фрезою. Всі фасади пошкурил і покрив лаком НЦ три рази, приробив петлі і ручки. Скло у верхні фасади вставив рифлене матове, закріпив штапиком на цвяхи.

І ось воно, нарешті сталося. Зовні вийшло навіть краще, ніж я очікував. З «мінусів» зазначив, що не всі www.postroil.com необхідних розмірів, тому при установці вийшло не зовсім ідеально (строго дотримуйтесь розміри, щоб потім не втрачати час на підгонку). Щоб зробити подібне, необхідно бажання. Головне - почати. З інструменту мінімум: дриль, лобзик, фрезер, набір фрез. Бажано мати циркулярку (шматувати ЛДСП) і шліфмашину; в ідеалі -набір рамкових фрез і фигирейную фрезу. Ну ів довершення зробив полки під підвіконням і над обіднім столом для квітів і різних дрібниць.