Як самостійно покласти керамогранітную плитку для підлоги на кухні Для облицювання підлоги на кухні необхідно використовувати тільки по-справжньому міцні, зносо - і вологостійкі покриття. Досить добре в цьому випадку підійде керамогранітна плитка.

На відміну від звичайної керамічної вона витримує величезні навантаження, тому пів на кухні після укладання не доведеться ремонтувати 8-10 років. Хоча в ході самих облицювальних процедур доведеться дотримуватися деякі важливі правила.

Підготовка підлоги для керамограніту

Якщо на поверхні підлоги залишаться незначні нерівності, керамогранітна плитка не трісне. Але краще зробити робочу основу максимально гладким, щоб результат облицювальних заходів виявився якісним. Для цього спочатку позбавляються від попередньої обробки і проводять антисептичну обробку. Обходитися без неї небажано, оскільки підлога на кухні схильний до цвілевих поразок.

Надійну основу під плитку з керамогранита вдасться отримати, якщо залити підлогу цементно-піщаною стяжкою. Відразу на неї укладати облицювальний матеріал не варто. Краще додатково прогрунтувати базову поверхню і дочекатися висихання.

Монтаж керамогранітної плитки на підлогу

Як самостійно покласти керамогранітную плитку для підлоги на кухні
Плитка укладається з допомогою того ж клейового складу, що й у разі застосування кахлю. Клей наносять на таку площу поверхні, щоб вдалося за раз покласти 2-3 плитки. Необхідно враховувати, що керамограніт володіє великим форматом, ніж керамічна плитка. Тому поспішати при його укладанні не потрібно. Нанесений на підлогу клей встигне висохнути занадто рано, якщо готувати поверхню відразу під велику кількість елементів.

Вирівняти покладену плитку на клей можна за допомогою гумового молотка. Також необхідно дотримувати однакову товщину зазорів між плитками. З цією метою використовують пластикові роздільники. Для великої плитки підійдуть роздільники товщиною 3 мм Проблеми можуть виникнути, якщо керамограніт необхідно розрізати. Простим склорізом в даному випадку не обійтися. Краще використовувати спеціально для цього призначений плиткоріз.

Затирка швів в керамограніті

Через зазори, що залишаються між елементами облицювання, проникає волога. Позбутися від швів вийде, якщо нанести в них герметик чи затірку. Складом обережно заповнюють зазори, після чого видаляють його надлишки, що залишилися на лицьовій поверхні керамогранітної плитки. Приступати до повноцінної експлуатації кухні можна не раніше, ніж через дві доби.