Кухня фен-шуй Кухня – це кімната, яку людина відвідує багато разів. Вона є показником добробуту сім'ї. На кухні щоденно збираються домочадці не тільки для того, щоб задовольнити свої потреби в їжі, але і для вирішення сімейних питань.

Належну увагу, приділену облаштування цієї кімнати, захистить сім'ю від хвороб, невдач і фінансових проблем. Правильно облаштована кухня служить основним джерелом позитивної енергії в оселі, допомагає поліпшити як матеріальне, так і моральне благополуччя сім'ї. Навіть мінімальні елементи декору благотворно впливають на загальну атмосферу приміщення, тому більш детальне планування цієї кімнати за всіма правилами Фен-шуй буде гарантувати процвітання і перешкоджати невдач.

Яку кімнату вибрати?

Згідно зі східним вченням, для кухні від відомої www.julis.ru підійде кімната в південній частині житла (південь відповідає стихії Вогню, за який відповідає головний предмет для цієї кімнати – плита). Слушними також стануть кімнати, розташовані на південно-східній і східній сторонах, стихією яких є Дерево.

Варіант з розташуванням цієї кімнати на півночі слід повністю відкинути, адже цей сектор відповідає за стихію води. Північні кімнати рідше відвідуються, а на такій кухні можуть виникнути проблеми з травленням.

Місце кухні в будинку

Найкращим варіантом для кухні стане задня частина житла, тому її слід ізолювати від житлових кімнат. Кухню можна розмістити біля їдальні або разом з нею, головне, не забути візуально розмежувати ці дві зони.

Кухню не слід проектувати в центрі житла, щоб аромати їжі, поширюючись по будинку, не притягували негативну енергію, яка може стати причиною скандалів.

Вхідні двері навпроти кухні або поруч з нею приверне в будинок хвороби, так як весь негатив з вулиці буде потрапляти прямо в неї. Це позбавить будинок багатства, тому що всі запахи їжі будуть йти на вулицю. Двері кухні не повинні бути видні з входу в будинок з тієї ж причини.

Кухня фен-шуй
Кухня фен-шуй

Несприятливим стане розміщення кухні біля ванної кімнати чи санвузла, так як вода з них буде «вимивати» благополуччя.

Кухню слід робити квадратної або прямокутної, інакше в ній буде акумулюватися негативна енергія, приносячи в будинок хвороби і смерть.

На кухні обов'язково наявність вільного простору, що забезпечує безперешкодний доступ до всіх предметів і хорошу циркуляцію потоків енергії Ци. Особливу увагу слід приділити витяжці, так як кухня має провітрюватися як можна частіше.

Коли перепланування неможлива

1. Двері в кухню слід щільно закривати.

2. Над дверима незайвим буде повісити красивий кристал.

3. Перешкоджати проникненню негативу в кухню можуть квіти у дерев'яних діжках, фотографії, картини. Дверні скла можна завісити бамбуковими шторами.

4. Використання круглих ємностей також зменшить приплив енергії Ша Ци.

5. Водопровідні і каналізаційні труби краще прикрити декоративними панелями або шафами.

6. Стіни і скатертини слід декорувати квітковими або фруктовими орнаментами.

7. Посуд з глини або кераміки коричневого кольору посилить елементи дерева і води.

8. Посилити приплив енергії Ци допоможуть натуральні або декоративні зв'язки цибулі, часнику або перцю, розвішані на кухні.

9. Колючі, ріжучі та гострі предмети слід зберігати або в шухляді столу, або на спеціальних підставках вістрям вниз. Це допоможе уникнути сварок і проблем зі здоров'ям.

Кухня фен-шуй
Кухня фен-шуй

Меблі і прилади

Плиту, холодильник і раковину слід розташовувати в кутах рівностороннього візуального трикутника кімнати, з одного предмета на кожний кут. Відстань між ними має бути близько двох метрів, це простір слід встановлювати дерев'яні пенали або шафки, підійдуть також предмети меблів зелених відтінків.

Кольорова гама

У кухні переважають стихії Води і Вогню, тому придатними для оформлення цієї кімнати стануть кольору зеленого, помаранчевого, жовтого, коричневого спектрів, а також білий. Рівновагу енергій може бути порушено переважанням таких кольорів, як блакитний, чорний або червоний.

Поради східних мудреців, представлені вище, допоможуть зробити кухню місцем не тільки для приготування і прийому їжі, але і для приємних бесід.