Як вибрати шпалери корисні поради Люди завжди намагалися прикрасити свій будинок, своє житло.

У стародавні часи вони робили це з допомогою шкур убитих тварин, наскельного живопису, вітражів і фресок.

Зараз же ця функція перейшла на зовсім інші предмети.

Скласти CentreClean.ru, при необхідності, вам допоможуть фахівці з проведення прибирання.

Головним атрибутом всякого інтер'єру є, безумовно, шпалери. Це паперові полотна, що мають саму різноманітну текстуру і малюнок. Вони за допомогою спеціального клею прикріплюються до стін, створюючи неповторний дизайн стін.

Існують різні види шпалер. Перші з них, звичайні, мають стандартну ширину (близько 60 см) і гладкий (іноді рельєфний малюнок. Такі шпалери клеяться внахлест або встик.

До явних плюсів таких виробів відноситься ціна і різноманітний модельний ряд, широка доступність. Мінус паперових шпалер – недовговічність. Вони швидко блякнуть на сонячному світлі, не терплять вологи і протягів.

Останнім часом особливо популярними стають флізелінові шпалери

Вони більш довговічні і практичні як в наклеюванні, так і в побуті. Їх можна неодноразово фарбувати, мити. Це відмінний варіант для кухні та їдальні. Слід зазначити, що при використанні таких шпалер, клей наноситься безпосередньо на стіну.

Вінілові шпалери являють собою, так звану, обманку. Це імітація різних природних текстур і покриттів.

Існують і знайомі всім з дитинства фотошпалери

Однак за кілька десятиліть їх якість значно покращилася. Раніше вони являли собою, в основному, зображення пейзажів, тварин. Тепер же це мегаполіси і шедеври світової архітектури. За допомогою таких шпалер можна легко створити неповторний інтер'єр своїх кімнат.

Одні з найдорожчих і малопрочных – текстильні шпалери. Вони є атрибутом розкоші, краси та багатства. Ними прийнято декорувати окремі частини стін, створюючи особливі акценти. Текстиль дуже примхливий в експлуатації і вимагає особливого догляду. До того ж клеїти такі шпалери можна виключно на рівні стіни.