Робимо ремонт самі Ремонт – наш постійний супутник у житті. Навіть якщо у вашому житло зроблено ідеально, з часом хоч щось, та потребують оновлення, зміни або заміни. Ремонт можна робити по-різному: найняти бригаду, якщо дозволяють кошти, або ж робити своїми руками.

Перший варіант зручніше – ви платите, і вам роблять. А ось другий варіант вимагає зусиль від вас самих.

Ремонт квартири своїми силами можна перетворити в захоплюючий процес. Потрібно діяти за принципом: якщо можеш – зроби сам, а не можеш – приверни родичів і друзів. Серед них обов'язково знайдуться фахівці з потрібними вам навичками. Хтось вміє добре клеїти шпалери, хтось штукатурив дачу, хтось стелив підлоги в гаражі. До того ж, самостійний ремонт – хороша школа і для вас самих. Ви чого-небудь навчитися і потім зможете використовувати отримані знання, наприклад, допомогти дітям зробити ремонт у новій квартирі, щоб заощадити гроші на меблі або побутову техніку. А можливо, вам доведеться оновити ремонт самому в старій квартирі, яка дісталася вам у спадок.

Вирішивши самостійно відремонтувати свою квартиру, насамперед продумайте всі етапи ремонту. Не варто планувати роботи великих обсягів, краще робити ремонт по частинах. Адже навіть якщо ви у відпустці, ваші родичі і друзі, швидше за все, працюють і можуть допомагати вам тільки вечорами та у вихідні. Тому складіть список того, що вам хочеться зробити, проаналізуйте його і почніть здійснювати свої плани.

Робимо ремонт самі
Робимо ремонт самі

Припустимо, ви хочете спочатку відремонтувати кухню. Потрібно продумати, як ви будете готувати, оскільки меблі доведеться прибрати. Газову плиту, як правило, не відокремлюють. Якщо ви будете оновлювати стелю, її необхідно накрити. Найчастіше в кухні лежить плитка, а шпалери лише на одній стіні. Переклеїти їх легко. Заміна лінолеуму – процес більш тривалий. Він повинен хоча б добу, а краще дві полежати на підлозі в розгорнутому вигляді. Покласти його теж неважко, особливо якщо вам допоможуть. Нові шпалери і лінолеум відразу освіжать зовнішній вигляд вашої кухні, а якщо ви додасте в інтер'єр якусь родзинку – оригінальні годинник, або екзотичну статуетку на поличку, або більш велике – кольоровий холодильник – ваша кухня придбає зовсім інший вигляд, і навіть стара меблі буде виглядати по-новому.

Якщо ви плануєте просто оновити ремонт в кімнаті, найпростіший варіант для цього – заміна шпалер. Вибравши шпалери, кардинально відрізняються від тих, що були раніше, ви додасте вашій старій кімнаті абсолютно новий вигляд. Зараз великий вибір шпалер-компаньйонів, і їх можна підібрати так, щоб простір вашої кімнати, залишаючись незмінним у фізичному плані, візуально змінилося. Вузька довга кімната при обклеюванні її шпалерами з великим і рідкісним малюнком у світлих тонах візуально розширюється. Маленька квадратна кімната буде виглядати більш просторою, якщо шпалери в ній будуть підібрані двох видів: шпалери в смужку, щоб кімната виглядала вище, і шпалери з малюнком в тон смужок для візуального розширення простору.

Робимо ремонт самі
Робимо ремонт самі

У випадку якщо ви вирішили просто переклеїти шпалери, буде не зайвим поміняти і штори, а заодно і карниз. Шпалери та штори можуть бути в одній колірній гамі, а можуть навпаки – бути контрастними. Це справа вашого смаку.

На підлогу зараз найчастіше кладуть ламінат, причому багато чоловіки цілком можуть зробити це самостійно. Хоча і тут допомога друзів або родичів буде незайвою, особливо якщо у них є хоч невеликий, але досвід. Вибір ламінату – справа смаку, важливо тільки підібрати його так, щоб він гармонійно поєднувався з новими шпалерами і його колір підходив би даного приміщення. У разі, якщо все залишається незмінним, а ви змінюєте тільки підлоги, він повинен поєднуватися з вже наявними антуражем. Плінтуса під ламінат теж підбираються в залежності від особистого смаку: хтось підбирає їх в тон підлоги, а хтось навпаки – контрастні.

Ремонт, як стверджують, не можна завершити. Його можна тільки припинити. Але якщо ви продумаєте все як слід, то ремонт, зроблений вами за допомогою ваших родичів і друзів, цілком може перейти в стадію завершених. Хоча б в одному, окремо взятому житловому приміщенні.