Особливості гвинтових сходів Для того, щоб забезпечити підйом на верхні поверхи, застосовуються сходи. Ці пристрої відрізняються великою різноманітністю конструктивних, та гвинтові сходи – одне з них.

Її найголовніша перевага – значна економія корисної площі в будинку, адже особливість її пристрою дає можливість розміщуватися практично у вертикальному положенні.

Пересування по таким сходам нагадує рух по спіралі, що при малих діаметрах гвинтовий колу не дуже зручно. Проте така система може розміститься на дуже малої площі, і має вид особливої легкості, що надає особливий стиль всьому інтер'єру. До того ж, вартість гвинтових сходів на порядок нижче, ніж класичних маршових.

Для виготовлення сходових маршів гвинтового типу можуть використовуватися такі матеріали:

1. Деревина. Відрізняються зовнішньою красою і теплом, проте мають слабку стійкість до атмосферних впливів. Тому найчастіше дерев'яні сходи застосовуються в приватних домоволодіннях зі стабільним комфортним мікрокліматом.

2. Метал. Відрізняються більшою довговічністю, ніж дерев'яні, однак, програють їм в естетичному плані. З цієї причини часто намагаються поєднувати ці два матеріалу, обробляючи сталевий каркас з дерев'яними вставками. У підсумку вироби виходить досить міцним і естетичним.

3. Кування. Як і попередній варіант, ковані сходи найчастіше обшиваються деревиною, завдяки чому індивідуалізм і витонченість кованого виробу доповнюється теплотою і натуральністю деревини. Можуть бути варіанти і без оздоблення деревом, але, в будь-якому випадку, такі сходи виглядають дуже розкішно.

4. Бетон. Гвинтові сходи з цього матеріалу в основному застосовуються в будівлях великих розмірів. Ці вироби досить громіздкі, однак можуть мати самі різні параметри і оформляються, як правило, за допомогою мозаїки чи фарбування. В окремих випадках, для обробки східців бетонних сходів може застосовуватися мармур або кахель. У приватних домоволодіннях такі сходи практично не застосовуються.

Особливості гвинтових сходів

5. Скло. Є самою останньою розробкою, відрізняються легкістю, витонченістю, а також можливістю застосовувати різні види підсвічувань для їх оформлення. Це дає широкий простір для польоту дизайнерської думки, можливість застосовувати самий різні спецефекти.

Як правило, у багатьох випадках виробники застосовують комбінації двох або більше вищеперелічених матеріалів. Як правило, гвинтові сходи робляться на замовлення, з урахуванням індивідуальних особливостей. Однак існують і модульні, вже готові вироби, що мають певні стандартні розміри, однак, при установці все одно не обійтися без підгонки.