Грязьовики теплових пунктів характеристики і застосування Грязьовики застосовуються в трубопровідних системах для того, щоб очищати їх від піднесених частинок, які можуть бути різними за розмірами, які накопичуються в системах з водопостачання та опалення.

Зовні це виріб має вигляд вузла розширення для трубопроводу, функція якого – змінювати потік води, а фільтраційний метод, доповнений сіткою, очищає її від шкідливих домішок. Частинки, проходячи через сітку, випадають в осад і накопичуються. Найчастіше грязьовики встановлюються при вході в опалювальну систему будинку. Нормальна робоча температура грязьовики часом сягає +150 градусів за Цельсієм. Розмір обраного виробу залежить від того, якого діаметру трубопровід, до якого планується приєднання. Грязьовик, або як його ще називають aquaboiler.ru зараз можна знайти в багатьох інтернет-магазинах.

Грязьовики теплових пунктів характеристики і застосування

Найчастіше, для кріплення грязьовиків використовуються кронштейни. Перш ніж вода потрапляє всередину корпусу виробу, їй належить пройти через патрубок, і після цього швидкість її знижується. Як тільки потік стає менш швидким, від нього «відшаровується» бруд, пісок та інші частинки, які згодом осідають на дно. Для заборони наскрізного проходу потоку крізь грязьовик прийнято використовувати великими комірками сітку, якою закривається отвір патрубка на виході. Проходячи через цю сітку, вода фільтрується і потрапляє в опалювальну систему вже очищеною. На верхній частині грязьовики передбачена установка крана з метою відведення повітря.

Завдяки цим приладам залишається доступною періодична очищення нижній частині корпусу від бруду, опадів і навіть частинок іржі, розміром яка може досягати 5 мм. Для того, щоб грязьовик прослужила довгу службу, потрібно тримати під контролем гідравлічний опір. Показання можна побачити на манометрі, які встановлені на лінії трубопроводу грязьовики і далі.

Якщо прилад показує дані, відмінні від зазначених у паспорті, то потрібно провести очищення і видалити залишилися дрібні опади. У зв'язку з цим, щоб залишався легкий доступ до грязевику, встановлюють його з розрахунком зручного ремонту, огляду і чищення з обох сторін. Для здійснення процедури очищення необхідно розвантажити відвідний і підвідний трубопроводи. Після установки грязьовики в обов'язковому порядку проводяться гідравлічні випробування і опрессовке піддається весь трубопровід. Як тільки цей етап підходить до кінця, переходять до промивання ліній, після чого грязьовик вимикають, очищають оскалину та сміття за допомогою штуцера. Далі прилад вмикається і експлуатується.

Для перевезення грязьовиків може використовувати будь-який вид автомобільного транспорту з умовою, що у нього є можливість враховувати багаторазові перевали. Основне завдання грязьовиків – забезпечити безаварійну і налагоджену роботу з розрахунковими параметрами на період терміну користування приладом. Обслуговуючий персонал повинен час від часу очищати піддони зі стоками і забиту сітку. Оглядається корпус і змінюються паронітові прокладки не частіше, ніж раз у 2 – 3 роки. В процесі запуску, монтажу та експлуатації обладнання фіксується технічне опосвідчення.